Strona głównaSporty walkiSzermierkaSukcesy Polaków na Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach. Złoto Kingi Dróżdż

Kinga Dróżdż została mistrzynią świata w szabli w kategorii A na mistrzostwach świata w szermierce na wózkach. To duży sukces reprezentantki Polski. Brązowy medal w rywalizacji szablistek wywalczyła kobieca drużyna w składzie: Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Karolina Strawińska i Jadwiga Pacek. Mistrzostwa świata w szermierce na wózkach odbywają się we włoskim Terni i potrwają do 8 października.

Kinga Dróżdż mistrzynią świata

Tegoroczne mistrzostwa świata w szermierce na wózkach odbywają się w dniach 3-8 października we włoskim Terni. Już pierwsze konkurencje przyniosły nam wiele radości. Kinga Dróżdż została mistrzynią świata w rywalizacji szablistek w kategorii A. Polka przez cały turniej spisywała się doskonale. Kolejno poradziła sobie z: Chen Yuandong (Chiny), Duean Nakprasit (Tajlandia), Gu Haiyan (Chiny) i Evą Andreą Hajmasi (Węgry). W ten sposób awansowała do wielkiego finału. W ćwierćfinale pokonała Haiyan, która wcześniej wyeliminowała Martę Fidrych. Polka zajęła siódme miejsce w turnieju.

W pojedynku o złoto Kinga Dróżdż rywalizowała z kolejną Chinką. Tym razem po drugiej stronie platformy szermierczej stanęła Zou Xufeng. Starcie od początku było kontrolowane przez Polkę, która umiejętnie wykorzystywała każdy najmniejszy błąd rywalki. Dzięki temu efektownie wygrała 15:7 i została mistrzynią świata. W ten sposób otworzyła polski dorobek medalowy na mistrzostwach świata w szermierce na wózkach.

Brąz drużyny szablistek

Drugi krążek do polskiej kolekcji dorzuciły szablistki. Liderką zespołu była Kinga Dróżdż, która w Terni ma już dwa medale. Zespół uzupełniły: Marta Fidrych, Karolina Strawińska i Jadwiga Pacek. Polki dzielnie walczyły i awansowały do strefy medalowej. W półfinale po zaciętym boju musiały uznać wyższość Ukrainek. Starcie zakończyło się wynikiem 42:45. Później Polki odbudowały się w walce o brąz, gdy pokonały reprezentacji Tajlandii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 45:26 dla biało-czerwonych, które cieszyły się ze zdobycia brązowego medalu