Artur Szpilka vs Denis Załęcki na High League! Hitowa walka odbędzie się 17 września

Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szpilka vs Denis Załęcki na High League! Hitowa walka odbędzie się...

Wiemy już z kim na wrześniowej gali High League zmierzy się Artur Szpilka. Przeciwnikiem byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa WBC wagi ciężkiej będzie Denis „Bad Boy” Załęcki.

Sportowe wyzwanie

Pomimo tego, że Artur Szpilka stoczy pojedynek z Denisem Załęckim w ramach freakowej organizacji High League, pojedynek ten na pewno będzie stanowił sportowy sprawdzian dla „Szpili”. Jak wiadomo, pięściarz z Wieliczki od pewnego czasu poświęcił się wyłącznie mieszanym sztukom walki. Jego najbliższy przeciwnik znany jest przede wszystkim z występów w walkach na gołe pięści oraz starć kick-bokserskich, przy czym formuła MMA nie jest mu również obca. Dla byłego pretendenta do pasa WBC wagi ciężkiej będzie to duże wyzwanie w płaszczyźnie parterowej, którą zapewne sprawdzi w trakcie boju Załęcki. Walka została zakontraktowana na trzy rundy po cztery minuty.

Co dalej z KSW?

Pomimo ogłoszenia walki Artura Szpilki na gali High League, w dalszym ciągu jest on zawodnikiem, którego obowiązuje kontrakt z KSW, a więc największą organizacją MMA w Europie. Wrześniowy występ „Szpili” można zatem nieformalnie nazwać jednorazowym „wypożyczeniem”.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...