Roman Szymański vs Valeriu Mircea. Ostatnie starcie na KSW 71 odsłonięte

Strona głównaSporty walkiMMARoman Szymański vs Valeriu Mircea. Ostatnie starcie na KSW 71 odsłonięte

Włodarze KSW odsłonili ostatnią kartę czerwcowej gali KSW 71. 18 czerwca w Toruniu dojdzie do starcia Romana Szymańskiego z Valeriu Mircea’ą.

Wyczekiwany występ Szymańskiego

Roman Szymański (15-6) ostatnią swoją walkę stoczył w grudniu 2021 roku, a więc ponad pół roku temu. Mimo to, polscy kibice MMA bez wątpienia zdążyli się stęsknić za wojownikiem szlifującym swoją formę w poznańskim Czerwonym Smoku. Szymański bowiem zawsze wchodząc do klatki gwarantuje widowiskowy styl i grad emocji. Ponadto uznawany jest za jednego z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki kategorii lekkiej.

Piekielnie mocny przeciwnik

Łatwej przeprawy Polak jednak z pewnością mieć nie będzie. Jego oponentem będzie Valeriu Mircea (26-7-1), który ma bardzo duże doświadczenie w mieszanych sztukach walki. Bilans tego zawodnika również świadczy o jego wysokich umiejętnościach. Ponadto w przeszłości występował on między innymi pod egidą renomowanej amerykańskiej organizacji Bellator. Warto również podkreślić, że Mircea tylko cztery pojedynki wygrał wskutek decyzji sędziowskiej. Jego atutem jest zarówno nokautujące uderzenie, jak i umiejętność poddawania rywali.

Potencjalna wygrana może zapewnić walkę o pas?

Można spekulować, że ewentualna wygrana Szymańskiego pozwoli mu na ponowne stanięcie przed szansą uzyskania mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej KSW. W przeszłości, a dokładnie w grudniu 2020 roku, mierzył się on już w starciu o to trofeum przeciw Marianowi Ziółkowskiemu, jednakże przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Były mistrz organizacji FEN, który notabene wywalczył ten tytuł właśnie wygrywając w 2016 roku z wspomnianym wcześniej Ziółkowskim, jest obecnie trzeci w rankingu kategorii lekkiej KSW. Kto wie, czy zwycięstwo odnotowane w czerwcowej walce nie stworzy Szymańskiemu możliwości kolejnej batalii mistrzowskiej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...