STS KOD PROMOCYJNY

Taekwondo. Dwa medale Polski w Pucharze Świata w Sofii

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiTaekwondo. Dwa medale Polski w Pucharze Świata w Sofii

Za nami Puchar Świata w Sofii rangi G2, w którym udział wzięli trzej polscy taekwondziści. Biało-czerwoni wrócili do kraju z dwoma medalami.

Liderką polskiej delegacji od początku była Aleksandra Kowalczuk, startująca w kategorii +73 kg. Zawodniczka AZS Poznań sprostała oczekiwaniom i awansowała do finału, w półfinale pokonując reprezentantkę Hiszpanii Tanię Castineirę Etchevarrię. Jak potoczyłaby się finałowa walka… nigdy się nie dowiemy, bo Polka poczuła ból w kolanie i postanowiła nie ryzykować poważniejszej kontuzji, oddając walkowerem finał z Daną Azran z Izraela. Kowalczuk ma czas na podreperowanie zdrowia, bowiem następnym razem zobaczymy ją dopiero w maju w mistrzostwach Europy seniorów w angielskim Manchesterze.

Po srebrnym medalu Kowalczuk drugim krążkiem dla Polski był brąz Szymona Piątkowskiego. Nasz reprezentant startujący w kategorii -80 kg. przegrał dopiero w półfinale 3:11 z doświadczonym Norwegiem Richardem Ordemann.

Ostatni z polskich reprezentantów udział w Pucharze Świata w Sofii zakończył na ćwierćfinale. Chodzi Mateusza Szczęsnowskiego (kat -68).

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...