Taekwondo. Dwa medale Polski w Pucharze Świata w Sofii

Strona głównaSporty walkiTaekwondo. Dwa medale Polski w Pucharze Świata w Sofii

Za nami Puchar Świata w Sofii rangi G2, w którym udział wzięli trzej polscy taekwondziści. Biało-czerwoni wrócili do kraju z dwoma medalami.

Liderką polskiej delegacji od początku była Aleksandra Kowalczuk, startująca w kategorii +73 kg. Zawodniczka AZS Poznań sprostała oczekiwaniom i awansowała do finału, w półfinale pokonując reprezentantkę Hiszpanii Tanię Castineirę Etchevarrię. Jak potoczyłaby się finałowa walka… nigdy się nie dowiemy, bo Polka poczuła ból w kolanie i postanowiła nie ryzykować poważniejszej kontuzji, oddając walkowerem finał z Daną Azran z Izraela. Kowalczuk ma czas na podreperowanie zdrowia, bowiem następnym razem zobaczymy ją dopiero w maju w mistrzostwach Europy seniorów w angielskim Manchesterze.

Po srebrnym medalu Kowalczuk drugim krążkiem dla Polski był brąz Szymona Piątkowskiego. Nasz reprezentant startujący w kategorii -80 kg. przegrał dopiero w półfinale 3:11 z doświadczonym Norwegiem Richardem Ordemann.

Ostatni z polskich reprezentantów udział w Pucharze Świata w Sofii zakończył na ćwierćfinale. Chodzi Mateusza Szczęsnowskiego (kat -68).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...