Teakwondo: Szymon Piątkowski wygrał Puchar Świata w tureckiej Antalyi

Strona głównaSporty walkiTeakwondo: Szymon Piątkowski wygrał Puchar Świata w tureckiej Antalyi

W niedzielę 13 lutego odbyły się finały Pucharu Świata w teakwondo w tureckim mieście Antalya. Ze znakomitej strony zaprezentował się tam Szymon Piątkowski, który zdobył złoty medal w kategorii poniżej 80. kilogramów. W Turkish Open mogliśmy oglądać także innych reprezentantów Polski. Na matach pojawili się: Sebastian Uścimiuk, Mateusz Szczęsnowski i Łukasz Cudnoch. 

Świetny występ Szymona Piątkowskiego z AZS UWM Olsztyn

Polak rozpoczął od spotkania z Turkiem Emirhanem Sariaydinem i wygrał tę walkę dość pewnie 25:5. Był to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi walkami Piątkowskiego w Turcji. W drugiej rundzie reprezentant Polski trafił na kolejnego zawodnika z Turcji Hyseuina Kartala. Tym razem oglądaliśmy dużo bardziej wyrównany pojedynek, a Polak wygrał 18:15. Dużo szczęścia miał Szymon Piątkowski w półfinale, który wygrał walkowerem po tym, jak do walki nie przystąpił Yusuf Kara. W wielkim finale 9. Turkish Open Polak trafił na reprezentanta Uzbekistanu Szukrata Sałajewa. Walka zakończyła się zwycięstwem Piątkowskiego 11:9, który zgarnął złoty medal. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Zdecydowanie gorzej poszło pozostałym reprezentantom Polski. Sebastian Uścimiuk wystąpił w kategorii poniżej 68 kilogramów i odpadł już w pierwszej rundzie. W swojej walce został zdyskwalifikowany poprzez akumulację kar. W tej samej kategorii wagowej oglądaliśmy Mateusza Szczęsnowskiego, który także przegrał w pierwszej rundzie. Ostatni z naszych reprezentantów w kategorii poniżej 68 kilogramów Łukasz Cudnoch awansował do trzeciej rundy, gdzie przegrał z rywalem z Luksemburga. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...