Teakwondo: Szymon Piątkowski wygrał Puchar Świata w tureckiej Antalyi

Strona głównaSporty walkiTeakwondo: Szymon Piątkowski wygrał Puchar Świata w tureckiej Antalyi

W niedzielę 13 lutego odbyły się finały Pucharu Świata w teakwondo w tureckim mieście Antalya. Ze znakomitej strony zaprezentował się tam Szymon Piątkowski, który zdobył złoty medal w kategorii poniżej 80. kilogramów. W Turkish Open mogliśmy oglądać także innych reprezentantów Polski. Na matach pojawili się: Sebastian Uścimiuk, Mateusz Szczęsnowski i Łukasz Cudnoch. 

Świetny występ Szymona Piątkowskiego z AZS UWM Olsztyn

Polak rozpoczął od spotkania z Turkiem Emirhanem Sariaydinem i wygrał tę walkę dość pewnie 25:5. Był to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi walkami Piątkowskiego w Turcji. W drugiej rundzie reprezentant Polski trafił na kolejnego zawodnika z Turcji Hyseuina Kartala. Tym razem oglądaliśmy dużo bardziej wyrównany pojedynek, a Polak wygrał 18:15. Dużo szczęścia miał Szymon Piątkowski w półfinale, który wygrał walkowerem po tym, jak do walki nie przystąpił Yusuf Kara. W wielkim finale 9. Turkish Open Polak trafił na reprezentanta Uzbekistanu Szukrata Sałajewa. Walka zakończyła się zwycięstwem Piątkowskiego 11:9, który zgarnął złoty medal. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Zdecydowanie gorzej poszło pozostałym reprezentantom Polski. Sebastian Uścimiuk wystąpił w kategorii poniżej 68 kilogramów i odpadł już w pierwszej rundzie. W swojej walce został zdyskwalifikowany poprzez akumulację kar. W tej samej kategorii wagowej oglądaliśmy Mateusza Szczęsnowskiego, który także przegrał w pierwszej rundzie. Ostatni z naszych reprezentantów w kategorii poniżej 68 kilogramów Łukasz Cudnoch awansował do trzeciej rundy, gdzie przegrał z rywalem z Luksemburga. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...