Trójka Polaków na podium Luxembourg Open w taekwondo

Strona głównaSporty walkiTrójka Polaków na podium Luxembourg Open w taekwondo

Niezwykle udany weekend zanotowali reprezentanci Polski w taekwondo, którzy wzięli udział w zawodach Luxembourg Open. Miały one rangę G2. Po zwycięstwo w kategorii powyżej 87 kilogramów sięgnął Krystian Haremza. Na drugim stopniu podium stanął w kategorii poniżej 80 kilogramów Adrian Wojtkowiak, a brązowy medal wywalczyła Patrycja Adamkiewicz. Polka startowała w kategorii poniżej 57 kilogramów. Na ćwierćfinale swój start zakończyła Dagmara Haremza (kat. +73 kg). 

Krystian Haremza najlepszy w kategorii +87 kilogramów

Jako rozstawiony z numerem 6. do rywalizacji przystępował Krystian Haremza. W ćwierćfinale trafił na Milosa Pilipovicia z Norwegii i pokonał go 2:1. Taki samy wynik osiągnął w półfinałowej walce z Bryanem Zonderopem z Holandii i dość nieoczekiwanie zameldował się w wielkim finale. Tam Polak nie był faworytem, jednak wypadł znakomicie i pewnie pokonał 2:0 Brazylijczyka Maicona Siquierę. Tym samym okazał się najlepszy w Luxembourg Open w kategorii zawodników powyżej 87 kilogramów. 

Drugie miejsce Adriana Wojtkowiaka

Dobry start ma za sobą również Adrian Wojtkowiak. Polak nie należał do grona ścisłych faworytów, jednak udało mu się dotrzeć aż do finału. W pierwszej rundzie reprezentant Polski trafił na Bahrouiego z Francji i wygrał 2:0. Bardziej wyrównane było starcie w ćwierćfinale, gdzie w stosunku 2:1 pokonał Robieto z Nikaragui. Dzięki temu Adrian Wojtkowiak awansował do strefy medalowej. W półfinale trafił na rozstawionego z numerem pierwszym Faysala Sawadogo z Burkina Faso. Nieoczekiwanie wygrał i awansował do finału. Tam ostatecznie Polak musiał uznać wyższość Niemca Kasra Mehdipournejadowa i zajął drugie miejsce.

Brąz Patrycji Adamkiewicz

W roli faworytki turnieju Luxembourg Open startowała Patrycja Adamkiewicz. Obchodząca w sobotę 11 czerwca 24. urodziny Polka była rozstawiona z numerem jeden. Początek turnieju w jej wykonaniu był znakomity. Polka bez problemu wygrała z Tiffany Devillers z Luksemburga oraz z Niemką Anastasią Rovithis i awansowała do półfinału. Niestety na tym etapie musiała zrezygnować z dalszych walk z powodu problemów zdrowotnych. Tym samym półfinał oddała walkowerem i zakończyła zmagania z brązowym medalem. 

Na ćwierćfinale rywalizację zakończyła Dagmara Haremza, która w pierwszej walce w kategorii powyżej 73 kilogramów przegrała z Famke Kloosterman z Holandii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...