Trudny bój Tybury w UFC. Wygrana na punkty z Błagojem Iwanowem

Strona głównaSporty walkiMMATrudny bój Tybury w UFC. Wygrana na punkty z Błagojem Iwanowem

Marcin Tybura był jedną z gwiazd gali UFC Vegas 68. Polak zmierzył się z Bułgarem Błagojem Iwanowem i nie miał łatwej przeprawy. Ostatecznie pojedynek rozegrano na pełnym dystansie, a sędziowie jednogłośnie wskazali na Marcina Tyburę jako zwycięzcę. Tym samym doświadczony fighter z Polski zanotował swoje 11. zwycięstwo dla federacji UFC i powinien zaliczyć awans w kategorii ciężkiej. 

Przewaga po stronie Polaka

Walkę zapowiadano jako solidne starcie wagi ciężkiej i tak też było. Obaj zawodnicy plasowali się przed nią w czołowej 15. rankingu wagi ciężkiej federacji UFC. Na korzyść Marcina Tybury działała przewaga warunków fizycznych, co mogło okazać się kluczowe. Pierwsza runda to badanie swoich możliwości i przede wszystkim walka w stójce. Nieco więcej dokładniejszych ciosów zadawał Tybura, który imponował szybkością i precyzją. Podopieczny Andrzeja Kościelnego wyglądał dobrze, jednak Bułgar Iwanow okazał się trudnym przeciwnikiem. 

W drugiej rundzie to rywal przejął inicjatywę i wykazywał większą agresję, a Marcin Tybura czekał na dobry moment do kontrataku. Tak minęło kolejne pięć minut walki. Wydawało się, że na kartach punktowych jest remisowo, dlatego ostatnia runda miała zadecydować o tym, kto wygra pojedynek. Trzecia runda to dominacja Tybury, który szybko sprowadził rywala do parteru, a następnie go punktował. Walka stoczona została na pełnym dystansie, a jednogłośną decyzją sędziów wygrał 37-letni Polak. Dla niego to już 11. zwycięstwo w federacji UFC. Błagoj Iwanow to były mistrz świata w sambo bojowym, a także czempion World Series of Fighting. Zwycięstwo z nim to cenny skalp w dorobku Marcina Tybury. 

Poprawi swoją pozycję w rankingu 

Wiele wskazuje na to, że po zwycięstwie na UFC Vegas 68 Marcin Tybura poprawi swoją pozycję w rankingu wagi ciężkiej. Przed walką plasował się na 10. miejscu. Wydaje się, że poprawi tę pozycję i będzie jeszcze bliżej największych walk w federacji. W ostatnim starciu pokazał, że może dawać widowiskowe walki z najlepszymi zawodnikami UFC. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...