STS KOD PROMOCYJNY

Trzech Polaków na kwietniowych galach Cage Warriors. Do oktagonu wejdą Skibiński, Michalak i Chmielecki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMATrzech Polaków na kwietniowych galach Cage Warriors. Do oktagonu wejdą Skibiński, Michalak...

Podczas dwóch pierwszych dni kwietnia, w Manchesterze odbędą się dwie gale organizacji mieszanych sztuk walki Cage Warriors. Do klatki wejdą Daniel Skibiński, Karol Michalak oraz Piotr Chmielecki. Zdecydowanie najbardziej emocjonująco zapowiada się starcie Skibińskiego, które cieszy się mianem walki wieczoru jednego z wydarzeń.

Cage Warriors 135 (01.04.2022)

Tego dnia wzrok polskich sympatyków mieszanych sztuk walki skierowany będzie przede wszystkim na Daniela Skibińskiego (18-6). „Skiba” powraca do oktagonu po niespełna półtorarocznej przerwie i zmierzy się Justinem Burlinsonem (6-1), który z pewnością jest o wiele mniej doświadczony od Polaka. Nie oznacza to jednak, że Anglika można lekceważyć – w przeszłości odbywał walki między innymi dla renomowanej federacji mieszanych sztuk walki Bellator.

Na gali Cage Warriors 135 zobaczymy również Karola Michalaka (3-0), który stanie naprzeciw Jamesa Sheehana (3-2). Polak w przypadku wygranej pozostanie w dalszym ciągu niepokonanym zawodnikiem.

Cage Warriors 136 (02.04.2022)

Dzień później swój bój w klatce stoczy z kolei Piotr Chmielecki (5-1), który wraca do profesjonalnych startów po długiej przerwie trwającej od lipca 2019 roku. Wówczas odniósł pierwszą porażkę w swojej karierze, która zakończyła jego serię pięciu uprzednich wygranych z rzędu. Polak na drugiej gali w Manchesterze zmierzy się z Anglikiem Michaelem Tchamou (1-1), dla którego będzie to dopiero trzeci zawodowy pojedynek w formule MMA.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...