Dwóch Polaków i organizacja KSW z nominacjami w World MMA Awards. Duże wyróżnienie dla polskich przedstawicieli

Strona głównaSporty walkiMMADwóch Polaków i organizacja KSW z nominacjami w World MMA Awards. Duże...

Dwóch polskich zawodników mieszanych sztuk walki otrzymało nominację w prestiżowym plebiscycie „World MMA Awards”. Oprócz tego, wyróżniona została także organizacja KSW, która stoi przed szansą zdobycia tytułu federacji roku.

Mateusz Gamrot bardzo doceniony

Mateusz Gamrot (21-1, 1 NC) ma za sobą naprawdę udany okres, dzięki czemu jego nazwisko stało się znane wszystkim fanom mieszanych sztuk walki. Po porażce w debiucie w największej organizacji MMA na świecie, UFC, „Gamer” zdołał odnieść cztery zwycięstwa z rzędu. Najcenniejszym z nich był triumf w potyczce z renomowanym Armanem Tsarukyanem, wskutek czego Polak zapewnił sobie możliwość rywalizacji ze światową czołówką kategorii lekkiej. Fenomenalna dyspozycja zawodnika urodzonego w Kudowie-Zdrój nie umknęła ludziom odpowiedzialnym za wyznaczanie nominacji do zdobycia światowych nagród w dziedzinie MMA. Gamrot w „World MMA Awards” nominowany został aż do dwóch nagród. Pierwszą z nich jest tytuł międzynarodowego zawodnika roku (zawodnika niepochodzącego z USA), zaś drugim – miano odkrycia roku.

Mariusz Pudzianowski drugim nominowanym Polakiem

Drugim nominowanym Polakiem w plebiscycie „World MMA Awards” jest Mariusz Pudzianowski (17-7, 1 NC). „Pudzian” brutalnie nokautując w maju bieżącego roku Michała Materlę zszokował wszystkich kibiców mieszanych sztuk walki – nie tylko w polskich. Dowodem tych słów jest nominowanie byłego strongmana w kategorii największej niespodzianki roku. Trzeba przyznać, że Pudzianowski rzeczywiście przez niemalże wszystkich rzucany był na pożarcie, jednak po raz kolejny w swojej karierze udowodnił, że ciężką pracą i charakterem można osiągnąć najwyższe cele.

KSW w zaszczytnym gronie

KSW, a więc największa organizacja MMA w Europie również została wyróżniona poprzez nominację do tytułu federacji roku. Już jakiś czas temu Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zdecydowali się na stanowczą ekspansję swojej marki na Starym Kontynencie. Od stycznia bieżącego roku KSW związało się kontraktem z platformą streamingową Viaplay, przy czym zobowiązało się do przeprowadzania 12 gal w skali roku (jedna gala miesięcznie). Tym samym transmisje polskiej federacji ukazywane są już nie tylko w Polsce, a także w dziewięciu innych europejskich krajach. Ponadto KSW w ostatnim czasie kontraktuje wielu zawodników pochodzących z różnych państw świata.

Uzyskując nominację w „World MMA Awards” polska federacja znalazła się w zaszczytnym gronie pięciu wyszczególnionych organizacji MMA, obok amerykańskich UFC, Bellatora, PFL, a także brytyjskiego Cage Warriors.

Głosowanie

Swój głos na Mateusza Gamrota, Mariusza Pudzianowskiego i KSW w „World MMA Awards” można oddać tutaj.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...