STS KOD PROMOCYJNY

Złoty medal Roberta Krasonia w kickboxingu na zakończenie Igrzysk Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZłoty medal Roberta Krasonia w kickboxingu na zakończenie Igrzysk Europejskich

Robert Krasoń zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w kickboxingu w formule Full Contact. Polak rywalizował w kategorii wagowej do 86 kilogramów. W wielkim finale bez większych problemów pokonał Hiszpana Mohammeda Hamdi Hajji. Dzięki temu udanie zakończył udział biało-czerwonych w Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Wywalczony przez niego medal to 50. krążek naszej reprezentacji. 

Świetny występ Roberta Krasonia i jedyne złoto w kickboxingu 

Do półfinałów w kickboxingu awansowało pięcioro biało-czerwonych. W walce o złoto zameldował się tylko Robert Krasoń. Rywalizował w kategorii wagowej do 86 kilogramów w formule Full Contact. Swój udział rozpoczął od ćwierćfinału. Tam po wyrównanym pojedynku pokonał stosunkiem 2:1 Emraha Yasara z Turcji. Dzięki temu Robert Krasoń awansował do strefy medalowej. Półfinał to kolejne wyrównane starcie w wykonaniu reprezentanta Polski. Ostatecznie okazał się lepszy od Gruzina Zuraba Ivaniadze i wygrał z nim 2:1. Tym samym jako jedyny z biało-czerwonych awansował do finału w kickboxingu. 

Finałowe starcie zaplanowano na niedzielę 2 lipca, czyli ostatni dzień zmagań na Igrzyskach Europejskich. Po drugiej stronie ringu stanął reprezentujący Hiszpanię Mohammed Hamdi Hajji. To bardzo niewygodny rywal, który nie bez powodu przystąpił do walki o złoto. Przed tym pojedynkiem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Ostatecznie oglądaliśmy starcie prowadzone pod dyktando Roberta Krasonia. Był wyraźnie lepszy i w pełni zasłużenie pokonał swojego rywala 3:0. Dzięki temu sięgnął po złoty medal Igrzysk Europejskich w kategorii do 86 kilogramów.

Robert Krasoń uzupełnił dorobek medalowy

Krążek wywalczony przez Roberta Krasonia to 50. i jednocześnie ostatni medal biało-czerwonych na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Polacy zdobyli na nich 13. złotych medali, co pozwoliło im na zajęcie wysokiego szóstego miejsca w klasyfikacji medalowej. Tym razem poza zasięgiem reszty stawki byli Włosi, którzy wywalczyli 100 medali, w tym aż 35 z najcenniejszego kruszcu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...