Złoty medal Roberta Krasonia w kickboxingu na zakończenie Igrzysk Europejskich

Strona głównaSporty walkiZłoty medal Roberta Krasonia w kickboxingu na zakończenie Igrzysk Europejskich

Robert Krasoń zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w kickboxingu w formule Full Contact. Polak rywalizował w kategorii wagowej do 86 kilogramów. W wielkim finale bez większych problemów pokonał Hiszpana Mohammeda Hamdi Hajji. Dzięki temu udanie zakończył udział biało-czerwonych w Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Wywalczony przez niego medal to 50. krążek naszej reprezentacji. 

Świetny występ Roberta Krasonia i jedyne złoto w kickboxingu 

Do półfinałów w kickboxingu awansowało pięcioro biało-czerwonych. W walce o złoto zameldował się tylko Robert Krasoń. Rywalizował w kategorii wagowej do 86 kilogramów w formule Full Contact. Swój udział rozpoczął od ćwierćfinału. Tam po wyrównanym pojedynku pokonał stosunkiem 2:1 Emraha Yasara z Turcji. Dzięki temu Robert Krasoń awansował do strefy medalowej. Półfinał to kolejne wyrównane starcie w wykonaniu reprezentanta Polski. Ostatecznie okazał się lepszy od Gruzina Zuraba Ivaniadze i wygrał z nim 2:1. Tym samym jako jedyny z biało-czerwonych awansował do finału w kickboxingu. 

Finałowe starcie zaplanowano na niedzielę 2 lipca, czyli ostatni dzień zmagań na Igrzyskach Europejskich. Po drugiej stronie ringu stanął reprezentujący Hiszpanię Mohammed Hamdi Hajji. To bardzo niewygodny rywal, który nie bez powodu przystąpił do walki o złoto. Przed tym pojedynkiem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Ostatecznie oglądaliśmy starcie prowadzone pod dyktando Roberta Krasonia. Był wyraźnie lepszy i w pełni zasłużenie pokonał swojego rywala 3:0. Dzięki temu sięgnął po złoty medal Igrzysk Europejskich w kategorii do 86 kilogramów.

Robert Krasoń uzupełnił dorobek medalowy

Krążek wywalczony przez Roberta Krasonia to 50. i jednocześnie ostatni medal biało-czerwonych na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Polacy zdobyli na nich 13. złotych medali, co pozwoliło im na zajęcie wysokiego szóstego miejsca w klasyfikacji medalowej. Tym razem poza zasięgiem reszty stawki byli Włosi, którzy wywalczyli 100 medali, w tym aż 35 z najcenniejszego kruszcu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...