Zuzanna Czapska wygrywa zawody FIS w slalomie gigancie. Polka najlepsza w słowackim Szczyrbskim Plesie

Strona głównaSporty zimoweZuzanna Czapska wygrywa zawody FIS w slalomie gigancie. Polka najlepsza w słowackim...

Kolejny dobry start pod koniec obecnego sezonu zanotowała Zuzanna Czapska. Polka wystartowała w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji zaliczanych do punktacji FIS i odniosła zwycięstwo w slalomie gigancie. Na mecie reprezentantka Polski wyprzedziła Magdalenę Bentz z Austrii oraz Alenę Labastovą z Czech. Tym samym powtórzyła sukces sprzed dwóch tygodni, gdy triumfowała w zawodach FIS rozgrywanych w słoweńskiej Rogli. Pozostałym biało-czerwonym w Szczyrbskim Plesie poszło nieco gorzej. 

Atak w drugim przejeździe

Po pierwszym przejeździe nie zanosiło się na to, że Zuzanna Czapska sięgnie po zwycięstwo na Słowacji. Polka zajmowała miejsce za podium i do najlepszej zawodniczki traciła blisko sekundę. Czas 53,28 dawał jej jednak na szansę ataku w drugim przejeździe. Zuzanna Czapska skorzystała z niej niczym bardzo doświadczona zawodniczka i zanotowała zdecydowanie najlepszy czas drugiego przejazdu. Polce zmierzono czas 58,19, co było o 1,5 sekundy lepszym wynikiem niż drugiej Magdaleny Bentz. Pozostałe zawodniczki straciły jeszcze więcej i to ostatecznie Polka mogła cieszyć się ze zwycięstwa w slalomie gigancie w Szczyrbskim Plesie z przewagą 0,81 sekundy nad drugą zawodniczką. 


W rywalizacji kobiet oglądaliśmy jeszcze inne Polki. Sklasyfikowane zostały: Natalia Złoto (20. miejsce), Zuzanna Świgut (25.), Angelika Mazur (26.) i Ewa Zwijacz (33.). Niestety rywalizacji nie ukończyła Daria Krajewska, która wypadła z trasy w trakcie drugiego przejazdu. 

Bartosz Szkoła najlepszy z Polaków

Tego samego dnia rozegrano także slalom gigant mężczyzn. W nim najlepszy z Polaków był Bartosz Szkoła, który ukończył zmagania na 10. miejscu. Miejsca pozostałych biało-czerwonych to: 12. Bartłomiej Senetra, 16. Wojciech Gałuszka, 17. Igor Kaczmarek, 20. Juliusz Mitan, 22. Piotr Szeląg, 23. Igor Szymański, 31. Stefan Ziobrowski i 35. Paweł Balas. Pierwszego przejazdu nie ukończyli: Michał Michalik, Jan Łodziński, Sebastian Swegat i Przemysław Białobrzycki. Z drugim przejazdem nie poradzili sobie: Paweł Pyjas, Mateusz Szczap, Marek Zwijacz i Bruno Łukaszyk. 

Zawody mężczyzn wygrał Węgier Balint Ury. Na podium znaleźli się jeszcze Czech Ondrej Surkos i Słowak Jan Sanitrar. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...