Agnieszka Radwańska ponownie zagra na Wimbledonie

Autor
Strona głównaTenisWimbledonAgnieszka Radwańska ponownie zagra na Wimbledonie

Kibice znów będą mogli oglądać Agnieszkę Radwańską na tenisowych kortach. Polka wystąpi w turnieju legend na Wimbledonie.

Powrót Radwańskiej

Agnieszka Radwańska zakończyła profesjonalną karierę pod koniec 2018 roku. Wiązało się to z kontuzjami, które trapiły tenisistkę. „Isia” skupiła się także na życiu rodzinnym i została mamą Kuby. Jakiś czas temu była „dwójka” światowego rankingu WTA rozpoczęła rywalizację w Superlidze w grze podwójnej w parze ze swoją siostrą Urszulą. Niedługo kibice będą mogli śledzić jej losy także na trawiastych kortach Wimbledonu. To możliwe? Tak!

Turniej legend na Wimbledonie

Organizatorzy Wimbledonu już oficjalnie ogłosili listę ośmiu par, które wystąpią podczas ladies’ invitation doubles w 2022 roku. Agnieszka Radwańska zagra w parze z Jeleną Janković z Serbii. Dla „Isi” to też sentymentalny powrót, ponieważ właśnie na trawiastych, londyńskich kortach doszła do finału Wielkiego Szlema w 2012 roku.

Turniej, w którym weźmie udział polska tenisistka odbędzie się pierwszy raz od trzech lat. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z rozegrania Wimbledonu, a w 2021 roku zapadła decyzja o odwołaniu turniejów legend.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 22/23?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...