Ależ powrót Magdy Linette. Odwróciła mecz i awansowała

Strona głównaTenisAleż powrót Magdy Linette. Odwróciła mecz i awansowała

Magda Linette pokazała ogromną odporność psychiczną i hart ducha. W nieprawdopodobny stylu odwróciła losy meczu i wygrała z Kolumbijką Camilą Osorio w turnieju WTA 250 Merida Open Akron w Meksyku. Dzięki temu rozstawiona z jedynką Polka awansowała do II rundy, gdzie zmierzy się z Panną Udvardy z Węgier. W meczu z Osorio Linette obroniła piłkę meczową i wyszła od stanu 2:5 w drugim secie.

Długo zanosiło się na porażkę

Reprezentantka Polski Magda Linette (21. WTA) przeżywa obecnie najlepszy okres w karierze. Poznanianka jest najwyżej w rankingu WTA, a także plasuje się w czołowej dziesiątce rankingu WTA Race, który uwzględnia tegoroczne występy. Do Meridy w Meksyku pojechała jako największa gwiazda turnieju WTA 250 Merida Open Akron. Polka gra z jedynką, jednak niewiele brakowało, a pożegnałaby się z zawodami już na etapie I rundy. Bardzo długo zanosiło się na jej porażkę z Camilą Osorio (61. WTA).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Choć oglądaliśmy w nim cztery przełamania, to jednak po dwa z obu stron. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W niego zdecydowanie lepiej weszła Kolumbijka, która szybko zdobyła kilka punktów i kontrolowała sytuację. Wygrała 7:2 i prowadziła 1:0 w setach. Następnie poszła za ciosem i szybko dwukrotnie przełamała Magdę Linette. W drugiej partii prowadziła już 5:2 i serwowała na zwycięstwo w meczu. Wówczas nastąpił niesamowity powrót reprezentantki Polski

Come back Magdy Linette

Magda Linette przy stanie 2:5 w drugim secie obroniła piłę meczową, a następnie przełamała rywalkę. Kolejnego meczbola broniła przy swoim podaniu. Chwilę później drugi raz odebrała serwis rywalce i doprowadziła do remisu 5:5. Końcówka drugiej partii to prawdziwy popis Polki, która wygrała ją 7:5. Później poszła za ciosem i przejęła pełną kontrolę nad meczem. W trzecim secie szybko wygrała 6:2 i awansowała do II rundy turnieju w Meridzie, choć długo zanosiło się na jej porażkę. Pokazała jednak charakter i hart ducha, dzięki czemu wyszła z niemal beznadziejnej sytuacji. W II rundzie w Meridzie zagra z Węgierką Panną Udvardy (91. WTA). Spotkanie zaplanowano na czwartek 23 lutego.

Magda Linette (Polska, 1) – Camila Osorio (Kolumbia) 6:7(2), 7:5, 6:2