Iga Świątek poznała wszystkie rywalki w WTA Finals 2022

Strona głównaTenisIga Świątek poznała wszystkie rywalki w WTA Finals 2022

Iga Świątek poznała wszystkie rywalki, z którymi już za kilka dni zmierzy się w Turnieju Mistrzyń w Teksasie. Polka jest uważana za faworytkę do końcowego triumfu w WTA Finals 2022.

Ogromna przewaga Świątek w rankingu

W poniedziałkowy poranek federacja WTA opublikowała najnowszą aktualizację rankingu, w której na pierwszej lokacie nadal znajduje się 21-letnia Iga Świątek. W minionym tygodniu odbyła się ostatnia impreza z głównego cyklu WTA, czyli turniej WTA 1000 w Guadalajarze, w którym jednak Polka nie wzięła udziału. Postawiła na treningi przed zbliżającym się Turniejem Mistrzyń w Teksasie. Nie wpłynęło to jednak na jej pozycję w rankingu. Świątek na swoim koncie ma 10 335 punktów, natomiast druga Ons Jabeur z Tunezji 4555 punktów. Przewaga polskiej tenisistki jest więc ogromna.

Świątek poznała rywalki w WTA Finals 2022

Ostatni turniej z cyklu WTA w 2022 roku zostanie rozegrany w Teksasie, a Iga Świątek jest uważana za faworytkę do końcowego triumfu. W WTA Finals 2022 zmierzy się ze sobą osiem najlepszych tenisistek tego roku. 21-letnia Polka występ zapewniła sobie już dawno, lecz z zaciekawieniem obserwowaliśmy zmagania jej rywalek i walkę o występ w Turnieju Mistrzyń. Kogo zobaczymy na kortach w Stanach Zjednoczonych oprócz Polki?

  • Ons Jabeur (2. WTA),
  • Aryna Sabalenka (4 .WTA),
  • Jessica Pegula (5. WTA),
  • Maria Sakkari (6. WTA),
  • Cori Gauff (7. WTA),
  • Caroline Garcia (10. WTA),
  • Daria Kasatkina (11. WTA).

Jeśli któraś z wyżej wymienionych zawodniczek nie mogłaby ostatecznie wystąpić w WTA Finals, na liście rezerwowych znalazły się: Wieronika Kudiermietowa (12. WTA) i Madison Keys (15. WTA). Odpowiedzmy sobie jeszcze na pytanie, która z zawodniczek byłaby w stanie zagrozić Świątek? Eksperci wskazują na Ons Jabeur i Jessicę Pegulę jako główne rywalki dla Polki.

WTA Finals 2022 rozpocznie się 31 października, a zakończy 7 listopada.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...