STS KOD PROMOCYJNY

Jerzy Janowicz pożegnał się z 96. Mistrzostwami Polski. Udany start Magdaleny Fręch

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisJerzy Janowicz pożegnał się z 96. Mistrzostwami Polski. Udany start Magdaleny Fręch

Jerzy Janowicz zakończył swoje zmagania w 96. Narodowych Mistrzostwach Polski. Tenisista uległ Maksowi Kaśnikowskiemu w drugiej rundzie turnieju. Dobrze zaprezentowała się natomiast Magdalena Fręch, która awansowała do 1/8 finału.

Mistrzostwa Polski już bez Janowicza

Sporym zainteresowaniem kibiców cieszył się udział Jerzego Janowicza w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski. Była „czternastka” światowego rankingu ATP od marca tego roku walczy o powrót do profesjonalnego tenisa po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami i problemami zdrowotnymi. Łodzianin w pierwszej rundzie bez większych problemów wyeliminował swojego rywala, jednak na kolejnym etapie uległ Maksowi Kaśnikowskiemu (1:6, 2:6). Co ciekawe, było to drugie spotkanie tenisistów w przeciągu dwóch tygodni. Po raz pierwszy spotkali się we Wrocławiu podczas turnieju ITF M15 Betard Cup. Tym razem mecz został rozstrzygnięty na korzyść 19-latka w trzech setach.

Fręch nie zawodzi

Magdalena Fręch to najwyżej rozstawiona tenisistka w grze pojedynczej kobiet podczas tegorocznych Mistrzostw Polski na kortach w Bytomiu. W pierwszej rundzie tenisistka otrzymała wolny los, a w drugiej pewnie pokonała Katarzynę Wysoczańską (6:0, 6:0). Spotkanie nie przebiegło jednak bez komplikacji, ponieważ przy stanie 5:0 w drugim secie zostało przerwane na blisko dwie godziny z powodu obfitych opadów deszczu. Z tego samego powodu na środę zostały przeniesione mecze drugiej rundy gry podwójnej.

Nie tylko Fręch dobrze radzi sobie w tegorocznej edycji zawodów. Do 1/8 finału awansował także rozstawiony z „trójką” Kacper Żuk. Tenisista w poprzednim roku zdobył wicemistrzostwo, a przed dwoma laty złoty medal w Mistrzostwach Polski.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...