Keys była za mocna. Magda Linette odpadła z turnieju w Strasbourgu

Strona głównaTenisKeys była za mocna. Magda Linette odpadła z turnieju w Strasbourgu

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Magdy Linette w turnieju WTA 500 w Strasbourgu. Polka przegrała w dwóch setach z Amerykanką Madison Keys. Spotkanie zostało przerwane pod koniec premierowej odsłony z powodu deszczu. Po kilkugodzinnej przerwie tenisistki wróciły na kort i wciąż dominowała na nim Keys. Magda Linette doznała bolesnej porażki. Przed nią chwila odpoczynku przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.

Deszcz nie pomógł Linette. Wyraźna przegrana z Keys

W dwóch poprzednich rundach Magda Linette (50. WTA) sprawiała niespodzianki. Najpierw w dwóch setach wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę (30. WTA). Później po trzysetowej batalii okazała się lepsza od Rosjanki Jekatieriny Aleksandrowej (18. WTA). W ten sposób awansowała do ćwierćfinału turnieju Internationaux de Strasbourg. Tam czekało na nią kolejne trudne wyzwanie. Po drugiej stronie kortu stanęła Amerykanka Madison Keys (16. WTA), która we Francji grała jako turniejowa czwórka.

Spotkanie od początku układało się po myśli wyżej notowanej rywalki. Dominowała na korcie. Amerykanka pierwsze przełamanie zanotowała w czwartym gemie. Po chwili prowadziła już 4:1. Przy serwisie Magdy Linette nad Strasbourgiem zaczęło padać. Sędzia przerwał spotkanie i tenisistki zeszły z kortu na około cztery godziny. Po powrocie obraz gry się nie zmienił. Wciąż wszystko toczyło się pod dyktando Keys, która pierwszego seta zamknęła 6:1. W drugim secie było niewiele lepiej. Tym razem zadecydowały tylko dwa przełamania. Ponownie oba na korzyść Madison Keys, która wygrała 6:3 i jest w półfinale turnieju WTA 500 w Strasbourgu. Na przestrzeni całego meczu Magda Linette miała tylko jednego breakpointa.

Madison Keys (USA, 4) – Magda Linette (Polska) 6:1, 6:3

Przerwa przed Roland Garros

Już na początku przyszłego tygodnia startuje turniej główny wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu. Oczywiście w rywalizacji singlistek zobaczymy Magdę Linette. Liczymy na to, że znów powalczy o kilka zwycięstw. Po występie we Francji Polka może awansować o kilka pozycji w rankingu WTA. W wirtualnym zestawieniu jest na 46. miejscu.