Magda Linette odpadła w II rundzie debla Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenMagda Linette odpadła w II rundzie debla Roland Garros

Na II rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette i Amerykanki Bernardy Pery w turnieju deblowym Roland Garros. Duet ten po dwóch wyrównanych setach musiał uznać wyższość rozstawionych z 11. Włoszek Sary Errani i Jasmine Paolini. Spotkanie było zacięte, jednak w decydujących momentach lepsze były Włoszki. Polsko-amerykańska para była o krok od sprawienia miłej niespodzianki. Niestety nie udało się.

Dwa wyrównane sety z faworytkami

Włoszki Sara Errani i Jasmine Paolini grają w Paryżu jako rozstawione z 11. i zaliczane są do grona faworytek do walki o końcowy triumf. Nic więc dziwnego, że były faworytkami pojedynku z Magdą Linette i Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet zmagania w Roland Garros rozpoczął od zwycięstwa z innymi Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello. Teraz jednak było zdecydowanie trudniej.

Niedzielne starcie II rundy lepiej rozpoczęły Włoszki, które z przełamaniem prowadziły 2:0. Później Linette i Pera doprowadziły do remisu. Sytuacja ponownie się powtórzyła i było 4:4. Od tego czasu przyspieszyły rywalki. Najpierw zanotowały trzecie przełamanie, a po chwili zamknęły seta 6:4 przy własnym podaniu. W drugim secie to Magda Linette i Bernarda Pera długo prowadziły z przełamaniem. Było nawet 4:1. Niestety od tego momentu zdecydowanie lepsze były rywalki. Doprowadziły do wyrównania i doszło do tie-breaka. W nim polsko-amerykański duet prowadził 4:1. Znów nie udało się tego utrzymać. Rywalki odwróciły losy tie-breaka, wygrywając go 9:7 i awansowały do dalszej fazy turnieju. Magda Linette i Bernarda Pera mogą mówić o niewykorzystanej szansie

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Sarra Errani (Włochy, 11) / Jasmine Paolini (Włochy, 11) 4:6, 6:7(7)

Polka żegna się z Paryżem

Odpadnięcie z turnieju deblowego oznacza dla Magdy Linette pożegnanie z tegorocznym Roland Garros. Wcześniej Polka przegrała w I rundzie turnieju singlowego. Wyraźnie lepsza od niej okazała się Rosjanka Ludmiła Samsonowa. Skończyło się 1:6, 1:6. Teraz przed Magdą Linette chwila na odpoczynek.