STS KOD PROMOCYJNY

Dokończony mecz na korzyść Linette i Pery. Są w II rundzie Roland Garros

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFrench OpenDokończony mecz na korzyść Linette i Pery. Są w II rundzie Roland...

Aż trzy dni trwało spotkanie deblowe Magdy Linette i Bernardy Pery z Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello. Wszystko przez opady deszczu, które w ostatnich dniach przechodzą nad Paryżem. Na szczęście mecz udało się dograć do końca. Polsko-amerykańska para udowodniła swoja wyższość i w dwóch setach zameldowała się w II rundzie Roland Garros. Po wznowieniu rywalizacji spotkanie było bardzo jednostronne. 

Trzy dni i koniec. Linette i Pera z awansem

Spotkanie I rundy debla Roland Garros pomiędzy Magdą Linette i Bernardą Perą a Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello rozpoczęło się w środę. Niestety nie udało się dograć nawet jednego seta. Deszcz przerwał rywalizację przy stanie 4:3 dla polsko-amerykańskiego duetu. Spotkanie wznowiono w piątek 31 maja i nie potrwało długo. Linette i Pera pokazały moc i pewnie zameldowały się w II rundzie. 

W ostatnich tygodniach Linette i Pera nie grały razem. Polka tworzyła duet z Chinką Shuai Zhang. Tak było m.in. w Madrycie i w Rzymie. Teraz jednak dobrze rozumiejące się Linette i Pera wróciły do wspólnej gry. W środę znakomicie rozpoczęły mecz z Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello. Z przełamaniem prowadziły już 4:1. Wówczas rywalki odrobiły straty. Było 4:3 dla polsko-amerykańskiego duetu i zaczęło padać. Spotkanie przerwano na dwa dni. Po jego wznowieniu gra była już jednostronna. Piątkowy fragment całkowicie zdominowały Magda Linette i Bernarda Pera. Szybko przełamały i zamknęły premierową partię 6:3. W drugiej nie dały rywalkom ani jednego gema. Pewnie wygrały 6:0 i zameldowały się w II rundzie debla w wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Angelica Moratelli (Włochy) / Camilla Rosatello (Włochy) 6:3, 6:0

Z kim zagrają w kolejnej rundzie?

Magda Linette i Bernarda Pera ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek. W II rundzie zagrają z rozstawionymi z 11. Włoszkami Sarą Errani i Jasmine Paolini lub Węgierką Timeą Babos i Rosjanką Iriną Chromaczową. Ich przeciwniczki powinny być znane w piątkowy wieczór, a spotkanie II rundy odbędzie się w weekend. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy