Fenomenalna Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy

Strona głównaLekkoatletykaFenomenalna Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy

Fenomenalna Pia Skrzyszowska została mistrzynią Europy w biegu na 110 metrów przez płotki podczas zawodów rozgrywanych na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Jeszcze przed startem Polka wymieniania była w gronie faworytek do medalu, jednak mało kto przypuszczał, że stać ją na zwycięstwo. Swoją klasę pokazała w półfinale, gdzie do finału awansowała z drugim czasem. W najważniejszym biegu nie dała rywalkom szans i z dużą przewagą została mistrzynią Europy. 

Zasłużone złoto

Pia Skrzyszowska to przykład młodej polskiej lekkoatletki, której kariera rozwija się bardzo harmonijnie. Polka z miesiąca na miesiąc robi postępy i widać to na najważniejszych imprezach lekkoatletycznych w kalendarzu. W tym roku już wielokrotnie dostarczała radości polskim kibicom swoimi występami na mityngach. Tym razem do Monachium pojechała w roli jednej z faworytek do walki o medal. Ze względu na wysoki wynik w rankingu, miała zapewniony awans do półfinału. Tam bez problemu wygrała swój wyścig i z drugim czasem zameldowała się w finale. 

Finałowy bieg to prawdziwy popis młodej Polki. Prowadziła od początku do końca i ani przez moment jej zwycięstwo nie było zagrożone. Tym samym nieoczekiwanie zdobyła trzeci złoty medal Mistrzostw Europy w lekkoatletyce dla Polski. Nasza 21-letnia sprinterka kontrolowała bieg i w finale osiągnęła czas 12:53. To zaledwie o 0,02 sekundy gorzej, niż jej rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Węgierka Luca Kozak, a na najniższym stopniu podium znalazła się Ditaji Kambundji ze Szwajcarii. Pia Skrzyszowska ma szanse na jeszcze jeden medal, ponieważ wystartuje w sztafecie 4×100 metrów. 

Pozostałe Polki odpadły w półfinałach 

Niestety na półfinałach swoją rywalizację zakończyły dwie pozostałe Polki. Klaudia Wojtunik najpierw przebrnęła przez kwalifikacje, jednak jej półfinałowy wynik nie dawał przepustki do biegu finałowego. Z automatu w półfinale wystartowała Klaudia Siciarz. Niestety i ta reprezentantka Polski nie przebrnęła przez ten etap i zabrakło jej w wyścigu medalowym. W tym na szczęście znakomicie spisała się Pia Skrzyszowska, dla której złoto Mistrzostw Europy to największy sukces w dotychczasowej karierze. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...