STS KOD PROMOCYJNY

Porażka Magdy Linette w I rundzie debla w Dubaju

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisPorażka Magdy Linette w I rundzie debla w Dubaju

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek Magdy Linette w turnieju w Dubaju. Polka najpierw odpadła z singla, a teraz pożegnała się z grą podwójną. W obu przypadkach odpadała już w I rundzie. Tym razem Magda Linette stworzyła duet deblowy z Rumunką Monicą Niculescu. Początek tej pary był bardzo obiecujący. Niestety później było już tylko gorzej i polsko-rumuński debel przegrał w trzech setach z Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giulianą Olmos z Meksyku.

Wyśmienity początek i tyle. Linette odpadła z turnieju deblowego w Dubaju 

Po szybkiej porażce w turnieju singlowym z Japonką Nao Hibino, Magda Linette przystąpiła do rywalizacji w deblu. Tym razem nie z Amerykanką Bernardą Perą, a z Rumunką Monicą Niculescu. Już w I rundzie duet ten stanął przed dużym wyzwaniem. Po drugiej stronie kortu grały rozstawione z numerem siódmym Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giuliana Olmos z Meksyku.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Linette i Niculescu. Zaskoczyły faworytki i szybko zaczęły budować swoją przewagę. W pierwszej partii oddały rywalkom tylko jednego gema i błyskawicznie wygrały 6:1. Zanosiło się na niespodziankę. Niestety w drugiej partii lepiej zagrały rywalki. Choć Linette i Niculescu prowadziły już 2:1, to kolejne pięć gemów padło łupem Hao-Ching Chan i Giuliany Olmos. O losach awansu decydował super tie-break. W nim znów dużo skuteczniejsze były faworytki. Bez większych problemów wygrały 10:4 i awansowały do II rundy turnieju deblowego Dubai Duty Free Tennis Championships. Magda Linette pożegnała się z Dubajem.

Hao-Ching Chan (Tajwan, 7) / Giuliana Olmos (Meksyk, 7) – Magda Linette (Polska) / Monica Niculescu (Rumunia) 1:6, 6:2, 10:4

Czas na chwilę odpoczynku 

Początek tego sezonu nie układa się po myśli Magdy Linette. Polka ma problemy zdrowotne, skreczowała w I rundzie Australian Open oraz zanotowała kilka szybkich porażek w turniejach cyklu WTA. To poskutkowało osłabieniem jej pozycji w rankingu. W najnowszym zestawieniu wypadnie poza czołową 50. Aktualnie w wirtualnym rankingu jest na 52. miejscu, jednak może być jeszcze nieco gorzej. Teraz przed Polką chwila odpoczynku, zanim przystąpiły do udziału w kolejnych zawodach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...