Krecz Magdy Linette w pierwszej rundzie Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenKrecz Magdy Linette w pierwszej rundzie Australian Open

Magda Linette z powodu kontuzji uda poddała mecz I rundy Australian Open z Dunką Karoliną Woźniacką. Spotkanie od początku lepiej układało się dla grającej z dziką kartą Dunki. Pod koniec pierwszego seta Polka zmuszona była do skorzystania z pomocy medycznej. Wróciła jeszcze na kort, jednak nie była w stanie kontynuować gry. Mecz poddała po dwóch gemach drugiego seta. Pod znakiem zapytania stanęła gra Magdy Linette w turnieju deblowym.

Pech Magdy Linette i szybkie pożegnanie z singlem w Australian Open

W Australian Open 2024 Magda Linette (24. WTA) broniła sporej liczby punktów za zeszłoroczny półfinał. Niestety już teraz wiadomo, że straci sporo miejsc w rankingu, po odpisaniu jej zdobyczy z 2023 roku. Polka z powodu kontuzji poddała w trakcie mecz I rundy z Dunką Karoliną Woźniacką (252. WTA). Ta tenisistka o polskich korzeniach przed laty była liderką światowego rankingu. W ostatnich miesiącach doświadczona zawodniczka gra rzadziej i zajmuje odległe miejsce. W Melbourne gra z dziką kartą dzięki uprzejmości organizatorów.

Spotkanie I rundy od razu układało się lepiej dla Woźniackiej. Przełamała w pierwszym gemie. W czwartej grze mieliśmy przełamanie powrotne i było 2:2. Niestety kolejne trzy gemy szybko wygrała Dunka. Przy stanie 2:5 Magda Linette poprosiła o pomoc medyczną i na kilka minut zeszła z kortu. Wróciła, jednak Karolina Woźniacka nie miała problemu z dokończeniem partii i ze zwycięstwem 6:2. Polka próbowała walczyć z urazem i wyszła do gry w drugim secie. Szybko przegrała dwa pierwsze gemy. Niestety kontuzja uniemożliwiła jej normalną grę, dlatego poddała mecz i w ten sposób pożegnała się z turniejem singlowym Australian Open 2024.

Karolina Woźniacka (Dania, WC) – Magda Linette (Polska, 20) 6:2, 2:0 i krecz

Czy Magda Linette zagra w deblu?

Uraz Magdy Linette pod znakiem zapytania stawia jej udział w turnieju deblowym. Tam nasza tenisistka ma stworzyć duet z Amerykanką Bernardą Perą. Wstępnie ich mecz zaplanowano na środę. W I rundzie gry podwójnej mają zmierzyć się z rozstawionymi z 11. Jeleną Ostapenko z Łotwy oraz Ludmiła Kiczenok z Ukrainy. Obie pary zmierzyły się w niedawnym turnieju Brisbane International. Wówczas polsko-amerykański debel przegrał.