Magda Linette żegna się z Montrealem, Azarenka lepsza

Strona głównaTenisMagda Linette żegna się z Montrealem, Azarenka lepsza

Magda Linette zakończyła swój udział w turnieju WTA 1000 w Montrealu na pierwszej rundzie. Polka przegrała z rozstawioną z numerem 16 Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6.

Mecz bez złudzeń

Niestety dla polskich kibiców, od początku stało się jasne, że poznanianka ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. Już w swoim drugim gemie serwisowym została przełamana przez Azarenkę, która prezentowała się znacznie lepiej. Później Linette jeszcze dwukrotnie nie utrzymała własnego podania i jedna wygrana gemu przy serwisie Białorusinki nie mogła nic zmienić. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3 dla turniejowej „szesnastki”.


Czytaj dalej:


O ile w pierwszej partii Polka próbowała nawiązać walkę z przeciwniczką, o tyle w drugiej przewaga Azarenki była bezdyskusyjna. Linette wygrała w całym secie zaledwie siedem punktów, a ostateczny wynik tej rozgrywki to 6:0 dla Białorusinki.

Jakie plany przed Polką?

Magda Linette może już zacząć przygotowania do Cincinnati Open, kolejnego turnieju z cyklu WTA 1000, który rusza w przyszłym tygodniu. Następnie przyjdzie czas na ostatni tegoroczny rozdział Wielkiego Szlema – US Open w Nowym Jorku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...