Hubert Hurkacz z awansem do II rundy turnieju w Toronto. Bublik pokonany

Strona głównaTenisHubert Hurkacz z awansem do II rundy turnieju w Toronto. Bublik pokonany

Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Kazacha Aleksandra Bublika i awansował do II rundy turnieju ATP 1000 w Toronto. Dla Polaka to szósta z rzędu wygrana z tym zawodnikiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 7:6 (2). Hubert Hurkacz w turnieju National Bank Open presented by Rogers gra jako rozstawiony z numerem 15. W II rundzie zmierzy się z Serbem Miomirem Kecmanoviciem. W Toronto Hurkacz gra także w turnieju deblowym.

Szóste z rzędu zwycięstwo z Bublikiem

Gdy Kazach Aleksander Bublik (28. ATP) trafia na Huberta Hurkacza (17. ATP), to może mówić o sporym pechu. Wszystko dlatego, że zagrali ze sobą po raz siódmy w karierze i Polak odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Pierwsze przełamanie w tym meczu mieliśmy już w trzecim gemie. Chwilę później Bublik zanotował przełamanie zwrotne i na tablicy wyników znów mieliśmy remis. Od stanu 2:2 zdecydowanie przyspieszył jednak Hubert Hurkacz. Jeszcze dwukrotnie odbierał rywalowi serwis i pierwszego seta bardzo pewnie wygrał 6:3

Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugiej partii. Tu jako pierwszy przełamał Bublik, który wyszedł na prowadzenie 3:2. Na szczęście chwilę później polski tenisista doprowadził do wyrównania. Później obaj pilnowali swojego podania. Kolejny breakpoint miał miejsce dopiero w 12. gemie, jednak wówczas Kazach się obronił, a Hurkacz nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim oglądaliśmy totalną dominację Huberta Hurkacza. Rozpoczął od 6:0 i sześciu piłkek meczowych. Wykorzystał trzecią i pewnie awansował do II rundy turnieju National Bank Open presented by Rogers rangi ATP 1000 w Toronto.

Hubert Hurkacz (Polska, 15) – Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:3, 7:6(2)

Kecmanović kolejnym rywalem Polaka

W II rundzie w Toronto Hubert Hurkacz zmierzy się z Serbem Miomirem Kecmanoviciem (44. ATP). Ten dopiero po trzysetowym pojedynku pokonał wcześniej Christiana Garina (101. ATP) z Chile. Hurkacz i Kecmanović zagrają ze sobą po raz trzeci. Dotychczasowe dwa pojedynki wygrał Serb, a ostatni z nich miał miejsce w 2020 roku. Polak w Toronto gra jeszcze w turnieju deblowym, gdzie tworzy duet z Chorwatem Mate Paviciem.