Magdalena Fręch z kolejnym deblowym zwycięstwem na Wimbledonie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisWimbledonMagdalena Fręch z kolejnym deblowym zwycięstwem na Wimbledonie

Magdalena Fręch sprawia coraz więcej pozytywnych niespodzianek swoim kibicom. W piątkowe południe awansowała do 1/8 finału Wimbledonu w grze podwójnej.

Nie było tak łatwo

Przypomnijmy, że Magdalena Fręch w tegorocznej edycji Wimbledonu występuje w parze z Brazylijką Beatriz Haddad. W poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowały faworytki do zwycięstwa na londyńskich kortach trawiastych, czyli Lucie Hradecką i Sanie Mirzę. W walce o 1/8 finału zmierzyły się natomiast z Viktorią Kuzmovą ze Słowacji oraz Arantxa Rus z Holandii. Tym razem polsko-brazylijski duet był faworytem spotkania. Mecz nie należał jednak do najłatwiejszych, a zwycięstwo udało się wywalczyć po dwóch godzinach gry.

Kolejna runda przed Polką

Polsko-brazylijski duet zgodnie z planem wygrał pierwszego seta 6:4, jednak w drugim zaczęły się problemy. Po 47 minutach zaciekłego boju rywalki odniosły zwycięstwo 7:5. Trzeci set należał już do Fręch i Haddad, dzięki czemu tenisistki mogły cieszyć się z 1/8 finału Wimbledonu w grze podwójnej, gdzie czekają na kolejne przeciwniczki.

Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia – Viktoria Kuzmova i Arantxa Rus 6:4, 5:7, 6:3

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.