STS KOD PROMOCYJNY

Nie będzie polskiego starcia w Miami. Fręch przegrała z Giorgi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisNie będzie polskiego starcia w Miami. Fręch przegrała z Giorgi

Magdalena Fręch przegrała w dwóch setach z Włoszką Camilą Giorgi i odpadła w I rundzie turnieju Miami Open rangi WTA 1000. Oznacza to, że w II rundzie nie dojdzie do polskiego starcia. Na zwyciężczynię tego pojedynku czekała liderka światowego rankingu Iga Świątek. Magdalena Fręch od początku miała spore problemy z dobrze dysponowaną Włoszką. Nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na jej skuteczność i szybko żegna się z mocno obsadzonymi zawodami w Stanach Zjednoczonych. 

Niewykorzystana szansa Magdaleny Fręch 

Wczoraj z turniejem Miami Open pożegnała się Magda Linette (55. WTA). Dzisiaj do rywalizacji przystąpiła kolejna reprezentantka Polski Magdalena Fręch (47. WTA). W I rundzie trafiła na niżej notowaną Włoszkę Camilę Giorgi (107. WTA) i wydawało się, że jest faworytką. Niestety nie było tego widać na korcie. Od początku lepiej wyglądała rywalka. 

W premierowej odsłonie oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. W trzecim gemie Magdalena Fręch straciła swoje podanie. Później nie wykorzystała okazji na szybkie przełamanie zwrotne, marnując trzy breakpointy w czwartym gemie. Włoszka poszła za ciosem i seta wygrała 6:4. Magdalena Fręch znalazła się w trudnym położeniu. Niestety w drugim secie nie było lepiej. Ta partia została całkowicie zdominowana przez Włoszkę. Camila Giorgi szybko wyszła na 5:1 z przewagą dwóch przełamań. Ostatecznie seta wygrała 6:2, a całe spotkanie 2:0. W drugiej partii Magdalena Fręch nie miała ani jednego breakpointa. Spotkanie zakończyło się w około 1,5 godziny.

Camila Giorgi (Włochy) – Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:2

Camila Giorgi rywalką Igi Świątek w II rundzie

Nie będzie polskiego meczu w II rundzie singla kobiet w Miami Open. Było tego blisko, ponieważ na zwyciężczynie meczu Magdalena Fręch – Camila Giorgi czekała Iga Świątek (1. WTA). Liderka rankingu WTA ze względu na rozstawienie rozpoczyna zmagania dopiero od II rundy. Do turnieju w Miami przystępuje po efektownej wygranej w Indian Wells. Do tej pory Iga Światek i Camila Giorgi rywalizowały ze sobą dwukrotnie i mają bilans 1:1. Oba mecze miały miejsce w Australian Open. Ostatni z nich odbył się w 2021 roku i wówczas w dwóch setach wygrała Polka. Liczymy na to, że teraz pójdzie za ciosem.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...