Wielkie zwycięstwo Igi Świątek w Indian Wells

Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Igi Świątek w Indian Wells

Iga Świątek po raz drugi w karierze zwyciężyła w turnieju Indian Wells rangi WTA 1000. Polka w wielkim finale w dwóch setach pokonała Greczynkę Marię Sakkari. O ile pierwszy set był wyrównany, o tyle drugi był pełną dominacją naszej tenisistki. Liderka światowego rankingu potwierdziła swoją dyspozycję i powtórzyła sukces z 2022 roku. Co ciekawe, wówczas również w finale okazała się lepsza od Sakkari. Triumf w Indian Wells sprawi, że Iga Świątek powiększy swoją przewagę w rankingu.

Jednostronny finał i wielki triumf Igi Świątek

Przed finałem Indian Wells 2024 liczyliśmy na świetne widowisko. Nie zawiedliśmy się. W meczu o trofeum spotkały się finalistki z 2022 roku. Wówczas w dwóch setach wygrała Iga Świątek (1. WTA). Teraz ponownie była faworytką. W drodze do finału nie straciła ani jednego seta, pokonując m.in.: Ukrainkę Martę Kostiuk (32. WTA), Czeszkę Lindę Noskovą (29. WTA) czy też Amerykanką Danielle Collins (56. WTA). Zdecydowanie więcej czasu na korcie spędziła Maria Sakkari (9. WTA).

Finał turnieju BNP Paribas Open rozpoczął się dobrze dla Polki. Szybko przełamała i wyszła na prowadzenie 3:0. Wtedy na zryw stać było Greczynkę. Odrobiła straty i znów był remis. Wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Jednak w dziesiątym gemie Polka przyspieszyła i ponownie przełamała Sakkari, wygrywając premierową odsłonę 6:4. To dodatkowo ją uskrzydliło. W drugim secie Iga Świątek całkowicie zdominowała swoją przeciwniczkę. Maria Sakkari na przestrzeni całej partii wygrała tylko pięć piłek. Polka wygrała 6:0 i w niewiele ponad godzinę zakończyła finał 2:0. Po raz drugi w karierze zwyciężyła w prestiżowym Indian Wells

Iga Świątek (Polska, 1) – Maria Sakkari (Grecja, 9) 6:4, 6:0

Polka powiększa przewagę w rankingu WTA

Dla Igi Świątek to już drugi duży turniej wygrany w tym sezonie. Wcześniej wygrała turniej rangi WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open w Dosze. W najnowszym zestawieniu WTA będzie miała aż 10715 punktów. To ponad 2500 więcej, niż druga w rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka. Trzecie miejsce zachowuje Amerykanka Coco Gauff. Polka nie ma zbyt dużo czasu na świętowanie wygranej w Indian Wells. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie zmagania w Miami Open 2024. To kolejny turniej rangi WTA 1000. Ze względu na rozstawienie Iga Świątek rozpocznie od II rundy.