STS KOD PROMOCYJNY

Pechowe losowanie Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko. W WTA w Gudalajarze zagrają z parą numer 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisPechowe losowanie Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko. W WTA w Gudalajarze zagrają...

W turnieju WTA 250 w Guadalajarze w grze deblowej wystartuje Katarzyna Piter. Polka zagra w duecie z reprezentującą Ukrainę Kateryną Bondarenko. Para może mówić o sporym pechu, ponieważ już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawione z numerem 2. Amerykanki Hailey Baptiste i Catty McNally. Zdecydowanymi faworytkami będą reprezentantki Stanów Zjednoczonych, jednak polsko-ukraiński duet stać na sprawienie niespodzianki. Mecz wstępnie zaplanowano na wtorek 22 lutego wieczorem czasu polskiego. 

Powrót do wspólnej gry po kilku miesiącach przerwy

Dla obu par deblowych turniej Abierto Akron Zapopan 2022 będzie powrotem do wspólnego grania po kilku miesiącach przerwy. Polka i Ukrainka ostatni raz grały wspólnie w lipcu ubiegłego roku podczas turnieju w Gdyni. Jeszcze dłuższą przerwę od wspólnej gry miały Amerykanki, które ostatnio pojawiły się razem na korcie w kwietniu ubiegłego roku. 

Liderką polsko-ukraińskiej pary wydaje się być 35-letnia Kateryna Bondarenko. Tenisistka zajmuje obecnie dopiero 106. miejsce w rankingu deblowym, jednak najwyżej była w nim na 9. miejscu i ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje. Obecnie wyżej w rankingu jest 31-letnia Katarzyna Piter, która plasuje się na 92. miejscu i w dorobku ma jeden wygrany turniej deblowy rangi WTA. Po drugiej stronie siatki staną 20-letnie Catt McNally i Hailey Baptiste. Pierwsza z nich jest w doskonałej formie i zajmuje obecnie 14. miejsce w rankingu deblowym WTA, co jest jej historycznym wynikiem. Na swoim koncie ma już 5 tytułów deblowych. Słabszym ogniwem powinna być jej partnerka deblowa, która zajmuje 139. miejsce w rankingu i na koncie ma tylko jeden tytuł w grze podwójnej. Mecz zaplanowano wstępnie na wtorek 22 lutego wieczorem czasu polskiego. 

Trzy Polki w turnieju w Guadalajarze

W turnieju WTA 250 w meksykańskiej Guadalajarze udział wezmą trzy reprezentantki Polski. Magdalena Fręch w pierwszej rundzie singla zmierzy się z Meksykanką Renatą Zarauzą. Ponadto w grze deblowej w parze z Japonką Nao Hibino wystartuje Paula Kania-Choduń. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...