Pechowe losowanie Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko. W WTA w Gudalajarze zagrają z parą numer 2

Strona głównaTenisPechowe losowanie Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko. W WTA w Gudalajarze zagrają...

W turnieju WTA 250 w Guadalajarze w grze deblowej wystartuje Katarzyna Piter. Polka zagra w duecie z reprezentującą Ukrainę Kateryną Bondarenko. Para może mówić o sporym pechu, ponieważ już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawione z numerem 2. Amerykanki Hailey Baptiste i Catty McNally. Zdecydowanymi faworytkami będą reprezentantki Stanów Zjednoczonych, jednak polsko-ukraiński duet stać na sprawienie niespodzianki. Mecz wstępnie zaplanowano na wtorek 22 lutego wieczorem czasu polskiego. 

Powrót do wspólnej gry po kilku miesiącach przerwy

Dla obu par deblowych turniej Abierto Akron Zapopan 2022 będzie powrotem do wspólnego grania po kilku miesiącach przerwy. Polka i Ukrainka ostatni raz grały wspólnie w lipcu ubiegłego roku podczas turnieju w Gdyni. Jeszcze dłuższą przerwę od wspólnej gry miały Amerykanki, które ostatnio pojawiły się razem na korcie w kwietniu ubiegłego roku. 

Liderką polsko-ukraińskiej pary wydaje się być 35-letnia Kateryna Bondarenko. Tenisistka zajmuje obecnie dopiero 106. miejsce w rankingu deblowym, jednak najwyżej była w nim na 9. miejscu i ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje. Obecnie wyżej w rankingu jest 31-letnia Katarzyna Piter, która plasuje się na 92. miejscu i w dorobku ma jeden wygrany turniej deblowy rangi WTA. Po drugiej stronie siatki staną 20-letnie Catt McNally i Hailey Baptiste. Pierwsza z nich jest w doskonałej formie i zajmuje obecnie 14. miejsce w rankingu deblowym WTA, co jest jej historycznym wynikiem. Na swoim koncie ma już 5 tytułów deblowych. Słabszym ogniwem powinna być jej partnerka deblowa, która zajmuje 139. miejsce w rankingu i na koncie ma tylko jeden tytuł w grze podwójnej. Mecz zaplanowano wstępnie na wtorek 22 lutego wieczorem czasu polskiego. 

Trzy Polki w turnieju w Guadalajarze

W turnieju WTA 250 w meksykańskiej Guadalajarze udział wezmą trzy reprezentantki Polski. Magdalena Fręch w pierwszej rundzie singla zmierzy się z Meksykanką Renatą Zarauzą. Ponadto w grze deblowej w parze z Japonką Nao Hibino wystartuje Paula Kania-Choduń. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tylko jeden Polak w Giro d’Italia 2023. Zapraszamy na zapowiedź wyścigu

Już 6 maja 2023 roku wystartuje 106. edycja prestiżowego wyścigu wieloetapowego Giro d’Italia. Zgodnie ze wstępnymi listami startowymi w wyścigu pojedzie tylko jeden reprezentant...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...