Krótka przygoda Katarzyny Piter w turnieju deblowym w Rabacie

Strona głównaTenisKrótka przygoda Katarzyny Piter w turnieju deblowym w Rabacie

Bardzo szybko zakończyła się przygoda Katarzyny Piter w turnieju gry podwójnej w Rabacie w Maroku. Polka tworzyła duet z Brytyjką Samanthą Murray. W I rundzie trafiły na włosko-chińską parę Lucię Bronzetti i Yafan Wang. Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył sie w tie-breaku. W drugim rywalki zyskały większą przewagę i wyeliminowały polsko-brytyjski duet.

Nie tak miało być. Szybka porażka Piter

Z pewnością Katarzyna Piter i Samantha Murray liczyły na więcej, startując w turnieju Grand Prix De Son Altesse Royale La Princesse Lalla Meryem rangi WTA 250 w marokańskim Rabacie. Polsko-brytyjska para w ostatnich tygodniach spisywała się naprawdę dobrze i awansowała m.in. do półfinału turnieju WTA 250 w Rouen we Francji. Teraz obie tenisistki zdecydowały się na grę w Maroku.

W I rundzie ich rywalkami były Włoszka Lucia Bronzetii i Chinka Yafan Wang. Faworytkami bukmacherów do zwycięstwa były Piter i Murray. Niestety na korcie nie było widać tej różnicy. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W premierowej odsłonie oglądaliśmy aż cztery przełamania. Piter i Murray broniły dwóch piłek setowych, jednak udało im się doprowadzić do tie-breaka. Niestety w nim rywalki kontynuowały dobrą grę i wygrały 7:4. Katarzyna Piter i Samantha Murray nie mogły pozwolić sobie już na żaden błąd. Druga partia od początku układała się jednak po myśli Bronzetii i Wang. Od stanu 3:3 szybko wygrały trzy kolejne gemy i zamknęły seta 6:3, a cały mecz wygrały w dwóch setach. To one są w ćwierćfinale w Rabacie.

Katarzyna Piter (Polska) / Samantha Murray (Wielka Brytania) – Lucia Bronzetti (Włochy), Yafan Wang (Chiny) 6:7(4), 3:6

Piter pozostanie w okolicach 70. miejsca w rankingu

Po porażce w Rabacie Katarzyna Piter nie powinna poprawić swojego miejsca w zestawieniu deblowym WTA. W wirtualnym rankingu zajmuje 70. miejsce. Wiele wskazuje jednak na to, że spadnie o kilka pozycji, ponieważ w Maroko i Strasbourgu grają zawodniczki, które mogą ją wyprzedzić. Katarzyna Piter najwyżej w rankingu deblowym WTA była na 66. miejscu.