STS KOD PROMOCYJNY

Finał debla w Rouen nie dla Katarzyny Piter

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFinał debla w Rouen nie dla Katarzyny Piter

Katarzyna Piter i Samantha Murray z Wielkiej Brytanii nie zagrają w finale turnieju deblowego WTA 250 we francuskim Rouen. W półfinale w dwóch setach musiały uznać wyższość rozstawionych z dwójką Węgierki Timei Babos i Rosjanki Iriny Chromaczowej. Spotkanie zakończyło się 2:6, 2:6. Za polsko-brytyjskim duetem udany start w Open Capfinances Rouen Metropole.

Faworytki były za mocne

W turnieju halowym w Rouen Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray po raz drugi połączyły siły. Od początku rozumieją się jednak bardzo dobrze, co udowodniły we Francji. Zmagania rozpoczęły od dwusetowego zwycięstwa z Katarzyną Kawą i Holenderką Bibiane Schoofs. W II rundzie poszły za ciosem. Jeszcze pewniej pokonały Amerykankę Quinn Gleason i Słowenkę Dalilę Jakupović, dzięki czemu zameldowały się w półfinale turnieju deblowego rangi WTA 250. 

Niestety na tym etapie zakończyła się ich przygoda w Rouen. W półfinale trafiły na jedne z faworytek do wygrania całego turnieju. Po drugiej stronie kortu stanęły rozstawione z dwójką Węgierka Timea Babos i Rosjanka Irina Chromaczowa. Spotkanie od początku było jednostronne i toczyło się pod dyktando rywalek. W pierwszej partii Piter i Murray prowadziły 2:1, po czym pięć kolejnych gemów wygrały przeciwniczki. W kolejnym sezonie rywalki jeszcze szybciej wypracowały przewagę, ponieważ przełamały już w pierwszym gemie. Później dołożyły drugie przełamanie i ponownie wygrały 6:2. W pięć kwadransów awansowały do finału.

Katarzyna Piter (Polska) / Samantha Murray (Wielka Brytania) – Timea Babos (Węgry, 2) / Irina Chromaczowa (Rosja, 2) 2:6, 2:6

Dobry start polsko-brytyjskiego duetu we Francji

Za Katarzyną Piter i Samanthą Murray solidny start w Rouen. Pokazały wspólnie potencjał i niewykluczone, że już niedługo ponownie zagrają razem. Dobry start we Francji pozwoli Polce na znaczne przesunięcie się w rankingu deblowym. W wirtualnym zestawieniu Katarzyna Piter znajduje się na 77. miejscu, co daje awans o siedem oczek. Doświadczona tenisistka najwyżej w karierze była na 66. miejscu w rankingu deblowym WTA. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...