Katarzyna Piter lepsza w pojedynku polskich deblistek w Rouen

Strona głównaTenisKatarzyna Piter lepsza w pojedynku polskich deblistek w Rouen

W I rundzie turnieju WTA 250 we francuskim Rouen oglądaliśmy starcie polskich deblistek. Więcej powodów do zadowolenia ma Katarzyna Piter. W parze z Brytyjką Samanthą Murray w dwóch setach pokonały Katarzynę Kawę i Holenderkę Bibiane Schoofs. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się wynikiem 6:4, 7:5. W kolejnej rundzie mogą zagrać z deblem rozstawionym we Francji z numerem trzecim.

Cenny awans Katarzyny Piter do II rundy debla w Rouen

Na początku kwietnia Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray podjęły decyzję o połączeniu swoich sił w grze deblowej. Najpierw był nieudany start w turnieju niższej rangi w Saragossie, a teraz zdecydowały się na udział w halowym turnieju Open Capfinances Rouen Metropole 2024 rangi WTA 250 na kortach ziemnych. W I rundzie trafiły na polsko-holenderski duet Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs. Historia ich wspólnych występów jest znacznie dłuższa, a w tym sezonie grały już nawet w finale turnieju w amerykańskim Austin

Mecz w Rouen od początku był bardzo wyrównany. O losach pierwszej partii zadecydowało jedno przełamanie. W piątym gemie Katarzyna Piter i Samantha Murray odebrały rywalkom serwis i wypracowały sobie przewagę. Nie oddały jej do końca seta, którego wygrały 6:4. Nieco inny przebieg miała druga partia. Tym razem Kawa i Murray prowadziły już 3:0 z przewagą dwóch przełamań. Później do głosu doszły Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs, które wygrały pięć gemów z rzędu i wyszły na 5:3. Wówczas nastąpił kolejny zwrot akcji. Cztery kolejne gemy padły łupem polsko-brytyjskiego duetu, który seta wygrał 7:5, a cały mecz w dwóch setach

Katarzyna Piter (Polska) / Samantha Murray (Wielka Brytania) – Katarzyna Kawa (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) 6:4, 7:5

Z kim zagrają o półfinał?

Wygrana w I rundzie sprawia, że Katarzyna Kawa i Samantha Murray są już w ćwierćfinale turnieju deblowego rangi WTA 250 w Rouen. Teraz ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek. O półfinał zagrają z rozstawionymi z trójką Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatelo lub amerykańsko-słoweńskim duetem Quinn Gleason i Dalila Jakupovic.