Katarzyna Piter w półfinale debla we francuskim Rouen

Strona głównaTenisKatarzyna Piter w półfinale debla we francuskim Rouen

Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray poszły za ciosem i awansowały do półfinału turnieju deblowego WTA 250 we francuskim Rouen. W ćwierćfinale w dwóch setach pokonały Amerykankę Quinn Gleason i Słowenkę Dalilę Jakupović. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:5, 6:0. O finał polsko-brytyjski duet powalczy z rozstawionymi z dwójką Węgierką Timeą Babos i Rosjanką Iriną Chromaczową.

Pewne zwycięstwo i awans do półfinału

Turniej halowy Open Capfinances Rouen Metropole na kortach ziemnych w Rouen Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray rozpoczęły od pokonania polsko-holenderskiej pary Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs. Dzięki temu zameldowały się w ćwierćfinale. Tu ich rywalkami były Amerykanka Quinn Gleason i Słowenka Dalila Jakupović.

Początek meczu należał do rywalek. To one szybko wypracowały sobie przewagę jednego przełamania i wyszły na 4:1. Wydawało się, że Gleason i Jakupović pewnie zmierzają po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Wówczas świetny powrót zanotowały Piter i Murray, które doprowadziły do remisu 4:4. W końcówce seta polsko-brytyjski duet przejął kontrolę, przełamał ponownie i wygrał 7:5. To dodatkowo je napędziło. Drugi set to już absolutna dominacja i popis Katarzyny Piter i Samanthy Murray. Rywalki momentami były bezradne. Polka i Brytyjka wygrały 6:0 i pewnie zameldowały się w półfinale turnieju deblowego rangi WTA 250

Katarzyna Piter (Polska) / Samantha Murray (Wielka Brytania) – Quinn Gleason (USA) / Dalila Jakupović (Słowenia) 7:5, 6:0

O finał zagrają z parą numer dwa

Teraz Katarzynę Piter i Samanthę Murray czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Wszystko dlatego, że w walce o finał zmierzą się z rozstawionymi z dwójką Węgierką Timeą Babos i Rosjanką Iriną Chromaczową. Zdecydowanymi faworytkami do awansu są rywalki, jednak Piter i Murray od początku turnieju w Rouen rozumieją się bardzo dobrze i z pewnością powalczą o sprawienie niespodzianki. Ich mecz zaplanowano wstępnie na sobotę 20 kwietnia.