STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Puchar Davisa. Reprezentacja Polski zmierzy się z Barbadosem

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisPuchar Davisa. Reprezentacja Polski zmierzy się z Barbadosem

Reprezentacja Polski poznała swojego rywala w Grupie Światowej II w ramach Pucharu Davisa. Biało-czerwoni trafili na egzotycznego przeciwnika, a jest nim Barbados.

Kilka dni temu biało-czerwoni rozegrali spotkanie z Japonią, którego stawką było miejsce w Grupie Światowej I. Rywale okazali się zdecydowanie silniejsi, w związku z czym reprezentacja Polski spadła na trzeci poziom tenisowych rozgrywek. W czwartek 9 lutego odbyło się też losowanie rywala dla naszej reprezentacji.

Biało-czerwoni trafili na Barbados, z którym nigdy do tej pory nie grali. Właśnie z tego powodu musiało odbyć się dodatkowe losowanie, które wyłoniło gospodarza pojedynku. Mecz odbędzie się w Polsce w dniach 15-16 września lub 16-17 września 2023 roku. Zwycięzca w przyszłym sezonie będzie mógł powalczyć w barażu o awans do Grupy Światowej I.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...