Puchar Davisa. Reprezentacja Polski zmierzy się z Barbadosem

Strona głównaTenisPuchar Davisa. Reprezentacja Polski zmierzy się z Barbadosem

Reprezentacja Polski poznała swojego rywala w Grupie Światowej II w ramach Pucharu Davisa. Biało-czerwoni trafili na egzotycznego przeciwnika, a jest nim Barbados.

Kilka dni temu biało-czerwoni rozegrali spotkanie z Japonią, którego stawką było miejsce w Grupie Światowej I. Rywale okazali się zdecydowanie silniejsi, w związku z czym reprezentacja Polski spadła na trzeci poziom tenisowych rozgrywek. W czwartek 9 lutego odbyło się też losowanie rywala dla naszej reprezentacji.

Biało-czerwoni trafili na Barbados, z którym nigdy do tej pory nie grali. Właśnie z tego powodu musiało odbyć się dodatkowe losowanie, które wyłoniło gospodarza pojedynku. Mecz odbędzie się w Polsce w dniach 15-16 września lub 16-17 września 2023 roku. Zwycięzca w przyszłym sezonie będzie mógł powalczyć w barażu o awans do Grupy Światowej I.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...