Rywalki Agnieszki Radwańskiej w Wimbledon Legends

Autor
Strona głównaTenisWimbledonRywalki Agnieszki Radwańskiej w Wimbledon Legends

Agnieszka Radwańska już niedługo powróci do gry na wimbledońskiej trawie. Polka została zaproszona do turnieju legend, gdzie stworzy parę deblową z Serbką Jeleną Janković. Zawodniczki trafiły do grupy B i poznały już swoje najbliższe rywalki. W fazie grupowej tenisistki zagrają trzy spotkania, a najlepszy z duetów awansuje do wielkiego finału. Przed polsko-serbskim deblem spore wyzwanie, ponieważ na kortach pojawią się tylko największe tenisowe gwiazdy sprzed lat. 

Z kim zagra Agnieszka Radwańska?

Losowanie turniejowych grup odbyło się we wtorek 28 czerwca podczas drugiego dnia rozgrywania właściwego Wimbledonu. Agnieszka Radwańska i Jelena Janković muszą wznieść się na wyżyny swoich tenisowych umiejętności, jeżeli myślą o awansie do wielkiego finału Wimbledon Legends. W grupie B zmierzą się z takimi parami jak: Australijki Alicia Molik i Casej Dellacqua, Włoszki Francesca Schiavone i Flavia Pennetta oraz słowacko-brytyjski duet Daniela Hantuchova i Laura Robson. Do wielkiego finału awansują najlepsze. 

W równolegle rozgrywanej grupie A także roi się od gwiazd sprzed lat. Wystąpią w niej takie duety jak:

  • Kim Clijsters (Belgia) / Martina Hingis (Szwajcaria);
  • Anna-Lena Grönefeld (Niemcy) / Karolina Sprem (Chorwacja);
  • Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) / Vania King (USA). 

Kiedy odbędzie się turniej legend?

Dla Agnieszki Radwańskiej będzie to powrót na Wimbledon po kilku latach. Nasza tenisistka zakończyła karierę w 2018 roku, jednak wciąż pozostaje blisko tenisa i będzie występowała w polskiej lidze. Największym sukcesem byłej wiceliderki światowego rankingu był finał Wimbledonu w 2012 roku, gdzie uległa Serenie Williams ze Stanów Zjednoczonych.

Najbliższy turniej legend zostanie rozegrany w dniach 5-10 lipca. Choć turniej ma charakter towarzyski, to jednak sportowa rywalizacja czołowych tenisistek sprzed lat będzie wywoływała spore emocje zarówno na korcie, jak i na trybunach. Polsko-serbska para Agnieszka Radwańska i Jelena Janković nie jest bez szans w walce o końcowy triumf. Równolegle do zmagań kobiet odbywać się będzie Wimbledon Legends mężczyzn. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...