Pokaz siły. Iga Świątek w IV rundzie w Madrycie

Strona głównaTenisPokaz siły. Iga Świątek w IV rundzie w Madrycie

Iga Świątek w fantastycznym stylu pokonała 6:1, 6:1 Rumunkę Soranę Cirsteę i zameldowała się w IV rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie. Polka od początku dominowała na korcie i pozwoliła rywalce na zdobycie tylko dwóch gemów. Bez wątpienia to jeden z jej najlepszych występów w tym sezonie. O ćwierćfinał w Madrycie zagra z reprezentantką gospodarzy Sarą Sorribes Tormo.

Pewne zwycięstwo i zasłużony awans Igi Świątek

Liderka światowego rankingu Iga Świątek (1. WTA) zmagania w Madrycie rozpoczęła od meczu II rundy i dwusetowego zwycięstwa z Chinką Xiyu Wang (52. WTA). W kolejnej rundzie na drodze Polki stanęła Rumunka Sorana Cirstea (30. WTA), która w Madrycie grała jako rozstawiona z numerem 27. Nie tak dawno obie spotkały się w Dosze i tam Iga Świątek wygrała 6:1, 6:1. Później młoda Polka wygrała cały turniej.

Spotkanie w Madrycie ułożyło się podobnie. Od początku stroną przeważającą była Iga Świątek. Polka rozpoczęła od trzech przełamań i w premierowej odsłonie prowadziła już 5:0. Później zdarzyła jej się chwila nieuwagi i przegrała własne podanie. Jeżeli Rumunka miała zyskać wiarę w dobry wynik, to Iga Świątek szybko jej ją pozbawiła. Ponownie przełamała i było 6:1. Drugi set rozpoczął się zupełnie inaczej. Obie wygrały swoje podanie i było 1:1. Wydawało się, że ta partia będzie bardziej zacięta. Później jednak ponownie przyspieszyła Iga Świątek, która wygrała pięć gemów z rzędu i znów skończyło się 6:1. Polka szybko i sprawnie awansowała do IV rundy prestiżowego Mutua Madrid Open rangi WTA 1000.

Iga Świątek (Polska, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia, 27) 6:1, 6:1

Reprezentantka gospodarzy rywalką Świątek w IV rundzie

Polka zna już swoją kolejną rywalkę. W IV rundzie Mutua Madrid Open zmierzy się z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo (55. WTA). Reprezentantka gospodarzy w Madrycie spisuje się znakomicie i sprawiła już dwie niespodzianki, pokonując kolejno Ukrainkę Elinę Svitolinę (18. WTA) i Białorusinkę Victorię Azarenkę (26. WTA). Iga Świątek i Sara Sorribes Torno mierzyły się ze sobą w United Cup na początku tego roku i górą była Polka. Do tej pory grały ze sobą trzykrotnie i za każdym razem w dwóch setach wygrywała Iga Świątek. Trzymamy kciuki za podtrzymanie tej passy.