Błyskawiczne zwycięstwo Świątek z Sorribes Tormo

Strona głównaTenisBłyskawiczne zwycięstwo Świątek z Sorribes Tormo

Iga Świątek w efektownym stylu pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:1. Dzięki temu Polka doprowadziła do remisu 1:1 z Hiszpanami. Biało-czerwoni zachowali szansę na awans do ćwierćfinału rozgrywek United Cup w Australii. O wszystkim zadecyduje pojedynek mikstów. Wcześniej swoje spotkanie przegrał Hubert Hurkacz.

Iga Świątek z ważnym zwycięstwem z Sorribes Tormo

Polacy biorą udział w turnieju United Cup. Trafili do grupy A, gdzie na początek wygrali 3:0 z Brazylią. Teraz jednak mierzą się z Hiszpanami, a stawką tego meczu jest awans do ćwierćfinału turnieju. Iga Świątek (1. WTA) wyszła na kort przy wyniku 0:1 po tym, jak swoje spotkanie przegrał Hubert Hurkacz (9. ATP). Polak w trzech setach uznał wyższość Alejandro Davidovicha Fokiny (26. ATP). Iga Świątek musiała wygrać z Sarą Sorribes Tormo (53. WTA), aby utrzymać Polaków w grze. To się udało.

Iga Świątek bardzo dobrze weszła w to spotkanie. Była faworytką i widać to było na korcie. Początek był jeszcze wyrównany. Do stanu 3:2 dla Polki obie tenisistki wygrywały swoje podanie, jednak nie brakowało breakpointów. Później Iga Świątek przyspieszyła i dwukrotnie przełamała Hiszpankę. Dzięki temu pierwszego seta wygrała 6:2. Druga partia była jeszcze bardziej jednostronna. Sara Sorribes Tormo wygraław niej tylko jednego gema, w którym i tak broniła czterech piłek na przełamanie. Sześć pozostałych gemów wygrała Iga Świątek i efektownie pokonała swoją rywalkę. Po tym meczu Polska remisuje z Hiszpanami 1:1.

Iga Świątek – Sara Sorribes Tormo 6:2, 6:1

O awansie zadecyduje pojedynek mikstów

Po dwóch meczach singlowych biało-czerwoni remisują z Hiszpanami. Przed nami jeszcze pojedynek par mieszanych, który zadecyduje o zwycięstwie w grupie A i awansie do ćwierćfinału United Cup. W nim Iga Świątek i Hubert Hurkacz zmierzą się z Sarą Sorribes Tormo i Alejandro Davidovichem Fokiną. Liczymy na to, że biało-czerwoni pójdą za ciosem i pokonają swoich rywali. Jeżeli tak się stanie, to awansują do najlepszej ósemki australijskiego turnieju.