Trzysetowe starcie Huberta Hurkacza w Perth. Polacy muszą gonić wynik

Strona głównaTenisTrzysetowe starcie Huberta Hurkacza w Perth. Polacy muszą gonić wynik

Hubert Hurkacz po zaciętym trzysetowym boju musiał uznać wyższość Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokiny. Polak rozpoczął od wygranego seta, jednak później rywal zdołał odwrócić losy tego meczu. Tym samym biało-czerwoni po pierwszym singlowym starciu przegrywają 0:1 z Hiszpanami w rozgrywkach United Cup. Stawką tego meczu jest awans do ćwierćfinału turnieju.

Świetny początek Hurkacza. Później do głosu doszedł Hiszpan

Na zakończenie zmagań w grupie A w rozgrywkach United Cup Polacy mierzą się z Hiszpanami. Obie reprezentacje mają na koncie zwycięstwa z Brazylijczykami. Stawką tego meczu jest awans do ćwierćfinału United Cup. Jako pierwsi na kort wyszli singliści. Hubert Hurkacz (9. ATP) mierzył się z Alejandro Davidovichem Fokiną (26. ATP). Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Polaka. W pierwszym secie grał bardzo dobrze. Pewnie wygrywał gemy przy swoim serwisie. W ósmym gemie wykorzystał szansę i przełamał Hiszpana, aby chwilę później zakończyć partię 6:3

Wydawało się, że Polak pójdzie za ciosem i wywalczy pierwszy punkt dla naszej reprezentacji. Tak się jednak nie stało. Alejandro Davidovich Fokina rozpędzał się z każdą kolejną akcją, a Hurkacz zaczął popełniać niepotrzebne błędy. W efekcie drugą partię Hiszpan wygrał 6:3. O losach meczu decydował trzeci set. Ten od początku był bardzo wyrównany. Niestety w siódmym gemie oglądaliśmy jedyne przełamanie. Davidovich Fokina odebrał serwis Polakowi i tej szansy już nie zmarnował. Hiszpan wygrał w trzech setach i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie 1:0

Hubert Hurkacz – Alejandro Davidovich Fokina 6:3, 3:6, 4:6

Iga Świątek powalczy o odrobienie strat

Po panach na kort wyjdą panie. Iga Świątek (1. WTA) będzie rywalizowała z Sarą Sorribes Tormo (53. WTA) i będzie zdecydowaną faworytką. Polka udowodniła już, że od początku roku czuje się bardzo dobrze. Dwa dni temu w dwóch setach szybko pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (11. WTA) i liczymy na to, że podobnie będzie tym razem. Iga Świątek powalczy o utrzymanie Polski w meczu i zachowanie szans na awans do ćwierćfinału United Cup.