Świetny mecz Świątek i Hurkacza w mikście. Polska – Brazylia 3:0

Strona głównaTenisŚwietny mecz Świątek i Hurkacza w mikście. Polska - Brazylia 3:0

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wystąpili w mikście w United Cup i poszło im znakomicie. W dwóch setach pokonali Brazylijczyków Beatriz Haddad Maię i Marcelo Melo. Dzięki temu Polacy pokonali swoich rywali 3:0 na otwarcie turnieju United Cup. Już wcześniej biało-czerwoni byli pewni zwycięstwa. Spotkanie rozegrano w Perth w Australii. Polacy pozostają w grze o awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Dwusetowe zwycięstwo Świątek i Hurkacza

Już po meczach singlowych biało-czerwoni zapewnili sobie zwycięstwo z Brazylią. Najpierw Iga Świątek w dwóch setach pokonała Beatriz Haddad Maię, a następnie Hubert Hurkacz po trzysetowej batalii pokonał Thiago Seybotha Wilda. Na zakończenie rozegrano starcie mikstów, które nie miało wpływu na losy tego meczu.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz od początku czuli się wspólnie bardzo dobrze. Po drugiej stronie kortu pojawili się Beatriz Haddad Maia i znakomity deblista Marcelo Melo. Pierwsza partia długo była bardzo wyrównana. W końcówce zadecydowało jedno przełamanie. W dziewiątym gemie Polacy odebrali serwis rywalom i chwilę później zakończyli seta 6:4. Drugi set od początku toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Tym razem przełamali już w pierwszym gemie. Drugie przełamanie dołożyli w dziewiątym gemie i wygrali 6:3. Dzięki temu spotkanie zakończyło się w dwóch szybkich setach na korzyść Polaków

Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Beatriz Haddad Maia / Marcelo Melo 6:4, 6:3

Z Hiszpanami o awans

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają 1 stycznia. Wówczas zmierzą się z Hiszpanami i stawką będzie awans do ćwierćfinału United Cup. Hiszpanie w pierwszym meczu wygrali 2:1 z Brazylijczykami. Iga Świątek będzie rywalizowała z Sarą Sorribes Tormo, a Hubert Hurkacz z Alejandro Davidovichem Fokiną. Polacy wydaja sie być faworytami starcia w Perth, jednak o zwycięstwo nie będzie łatwo. Liczymy na to, że biało-czerwoni pójdą za ciosem i pokonają Hiszpanów. Wówczas awansują do najlepszej ósemki drugiej edycji turnieju United Cup