Świetny mecz Igi Świątek i awans do finału w Rzymie

Strona głównaTenisŚwietny mecz Igi Świątek i awans do finału w Rzymie

Iga Świątek rozegrała kolejne kapitalne spotkanie. W dwóch setach wygrała z Amerykanką Coco Gauff i pewnie awansowała do finału turnieju Internazionali BNL d’Italia rangi WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Liderka światowego rankingu wytrzymała presję i zachowała koncentrację w kluczowych momentach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:3. W finale turnieju w Rzymie Polka zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką lub Amerykanką Danielle Collins.

Dwusetowa walka i awans do Świątek do finału w Rzymie

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Igi Świątek (1. WTA) są wyśmienite. Młoda Polka właśnie wygrała 11. mecz z rzędu w cyklu WTA. Składają się na to zwycięstwo w turnieju Mutua Madrid Open rangi WTA 1000 oraz awans do finału Internazionali BNL d’Italia rangi WTA 1000 w Rzymie. Z pewnością Polka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i chce sięgnąć po kolejne prestiżowe trofeum.

W półfinale Iga Świątek mierzyła się z Amerykanką Coco Gauff (3. WTA). Ostatni raz obie mierzyły się w listopadzie ubiegłego roku w turnieju WTA Finals, gdzie Polka wygrała w dwóch setach. Teraz znów była faworytką. Mecz od początku był jednak wyrównany. W pierwszego seta lepiej weszła Gauff, która szybko przełamała i wyszła na 2:0. Wtedy Iga Świątek zanotowała przełamanie zwrotne. Kolejne przyszło w dziewiątym gemie i po chwili Polka zamknęła partię 6:4. Drugi set był bardziej jednostronny. Tym razem od początku do końca wyraźnie lepsza była Iga Światek. Dwukrotnie przełamała i wygrała 6:3. W ten sposób pewnie awansowała do finału

Iga Świątek (Polska, 1) – Coco Gauff (USA, 3) 6:4, 6:3

Z kim Iga Świątek zagra o tytuł w Rzymie?

Półfinał z udziałem Igi Świątek rozegrano jako pierwszy. Oznacza to, że ze spokojem może ona oczekiwać wyłonienia swojej finałowej rywalki. Tam Polka zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką (2. WTA) lub Amerykanką Danielle Collins (15. WTA). Z pierwszą z nich niedawno rywalizowała w finale w Madrycie, gdzie wygrała w trzech setach. Ostatnie spotkanie z Collins miało miejsce w marcu tego roku w Indian Wells. Tam Iga Świątek wygrała w dwóch setach, a później triumfowała w całym turnieju.