Świetny mecz Igi Świątek i awans do III rundy Indian Wells

Strona głównaTenisŚwietny mecz Igi Świątek i awans do III rundy Indian Wells

Iga Świątek w pięknym stylu pokonała 6:3, 6:0 Amerykankę Danielle Collins i awansowała do III rundy turnieju WTA 1000 Indian Wells. Polka zaprezentowała świetną dyspozycję i szybko rozprawiła się ze swoją rywalką. Wygrała z nią piąty raz z rzędu i drugi raz w tym roku. W III rundzie Iga Świątek zmierzy się z Czeszką Lindą Noskovą, z którą przegrała w tym roku w Australian Open. Polska stanie przed szansą na rewanż.

Pewne zwycięstwo Świątek z Collins

Ze względu na rozstawienie z numerem 1. Iga Świątek (1. WTA) rozpoczęła zmagania w BNP Paribas Open Indian Wells od II rundy. Tu mierzyła się z Amerykanką Danielle Collins (56. WTA). To zawodniczka, która w 2022 roku wyeliminowała Polkę z turnieju Australian Open. Od tego czasu jednak mierzyły się czterokrotnie i za każdym razem wygrywała Iga Świątek. Ostatni raz miało to miejsce w styczniu tego roku, gdzie Polka wygrała 2:1 w tegorocznej edycji Australian Open.

Mecz w Indian Wells tylko na początku był wyrównany. Do stanu 3:3 w pierwszym secie obie tenisistki pewnie wygrywały swoje podanie. Wówczas przyspieszyła Iga Świątek. W ósmym gemie oglądaliśmy jedyne przełamanie w premierowej odsłonie i Polka wygrała 6:3. Drugi set to prawdziwy koncert w jej wykonaniu. Liderka światowego rankingu zdominowała swoją rywalkę i wygrała wszystkie gemy. Seta zakończyła 6:0, a cały mecz w dwóch szybkich partiach. W pełni zasłużenie Iga Świątek zameldowała się w III rundzie Indian Wells i po raz piąty z rzędu pokonała Danielle Collins w cyklu WTA.

Iga Świątek (Polska, 1) – Danielle Collins (USA) 6:3, 6:0

W III rundzie szansa na rewanż za Australian Open

W III rundzie Indian Wells Polka stanie przed szansą na rewanż za porażkę w Australian Open. Po drugiej stronie siatki stanie Czeszka Lina Noskova (29. WTA). W styczniu w Melbourne rywalka wygrała 2:1. Pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami miał miejsce w lipcu 2023 roku, gdy Iga Świątek wygrała 2:0 na turnieju w Warszawie. Polka w Stanach Zjednoczonych walczy o kolejny triumf w tym sezonie i umocnienie się na miejscu liderki światowego rankingu. Kilka tygodni temu wygrała prestiżowy turniej w Dosze