Wielkie emocje. Iga Świątek odwróciła losy meczu

Strona głównaTenisAustralian OpenWielkie emocje. Iga Świątek odwróciła losy meczu

Iga Świątek pokazała charakter i odwróciła losy mecz z Amerykanką Danielle Collins. Polka przegrywała już 1:4 w trzecim secie. Odrobiła straty i wygrała. Dzięki temu awansowała do III rundy Australian Open. Za naszą tenisistką bardzo trudne starcie. Na szczęście udało się zrewanżować Collins za półfinałową porażkę z 2022 roku. W kolejnej rundzie Iga Świątek zagra z Czeszką Lindą Noskovą.

Waleczna Iga Świątek w III rundzie Australian Open

Spotkanie drugiej rundy pomiędzy Igą Świątek (1. WTA) i Danielle Collins (62. WTA) trwało aż trzy godziny. Od początku do końca było bardzo wyrównane. Polka chciała się zrewanżować rywalce za porażkę w półfinale Australian Open w 2022 roku. Później liderka rankingu WTA wygrała trzy razy z Amerykanką, jednak mecze te nie były jednostronne. Tegoroczny turniej Australian Open Iga Świątek rozpoczęła od pewnej wygranej z Amerykanką Sofią Kenin (41. WTA)

W II rundzie było znacznie trudniej. Pierwszego seta lepiej rozpoczęła Collins, która wyszła na 3:1 z przewagą przełamania. Polka odrobiła straty. Zanotowała dwa przełamania i wygrała 6:4. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. W nim oglądaliśmy aż pięć przełamań. Niestety jedno więcej na korzyść Collins, która wygrała 6:3. Trzecia partia to kontynuacja dobrej gry Amerykanki. Z dwoma przełamaniami prowadziła już 4:1. Iga Świątek była już jedną nogą za burtą Australian Open. Pokazała jednak charakter. Polka wygrała pięć gemów z rzędu i było 6:4. Po ciężkim boju wywalczyła awans.

Iga Świątek (Polska, 1) – Danielle Collins (Stany Zjednoczone) 6:4, 3:6, 6:4

W kolejnej rundzie z Lindą Noskovą

Liderkę rankingu WTA w III rundzie czeka kolejne wyzwanie. Tym razem Polka zmierzy się z 19-letnią Czeszką Lindą Noskovą (50. WTA). Do tej pory grały ze sobą tylko raz. W ubiegłym roku w Warszawie w dwóch setach wygrała Iga Świątek. Teraz powalczy o powtórzenie tego wyniku i awans do IV rundy. Spotkanie pomiędzy Igą Świątek i Lindą Noskovą zaplanowano wstępnie na piątek 19 stycznia.