Świetna Iga Świątek już w półfinale turnieju BNP Paribas Warsaw Open

Strona głównaTenisŚwietna Iga Świątek już w półfinale turnieju BNP Paribas Warsaw Open

Liderka rankingu WTA Iga Świątek bez większych problemów uporała się z Czeszką Lindą Noskovą i awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA 250. Polka ćwierćfinał rozstrzygnęła w dwóch setach 6:1, 6:4 i po 80 minutach gry na korcie twardym w Warszawie zameldowała się w półfinale. Tam zmierzy się z Brytyjką Heather Watson lub Belgijką Yaniną Wickmayer. Półfinałowy pojedynek również odbędzie się w sobotę 29 lipca.

Koncert Igi Świątek w pierwszym secie

Iga Świątek (1. WTA) rozpoczęła spotkanie ćwierćfinałowe koncertowo. Polka od początku była stroną dominującą. Czeszka Linda Noskova (59. WTA) nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na pewną i dokładną grę naszej tenisistki. Dzięki temu bardzo szybko na tablicy wyników zrobiło się 5:0 z przewagą dwóch przełamań na korzyść Igi Świątek. Czeszkę stać było na wygranie gema pocieszenia, jednak chwilę później młoda raszynianka dopełniła dzieła i wygrała partię 6:1.

Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set. Tu nieoczekiwanie od przełamania rozpoczęła Linda Noskova, która prowadziła już 2:0. Na szczęście na odpowiedź Igi Świątek nie trzeba było długo czekać i znów był remis. Taki stan utrzymywał się do wyniku 4:4. Wówczas Polka zanotowała kolejne przełamanie i chwilę później serwowała na wygranie meczu. Zakończyła go drugą piłką meczową. Całe spotkanie potrwało 80 minut, a Iga Świątek wygrała je 6:1 6:4. Po raz pierwszy w karierze mierzyła się z Lindą Noskovą.

Iga Świątek (Polska, 1) – Linda Noskova (Czechy, 8) 6:1, 6:4

Półfinał tego samego dnia

Organizatorzy BNP Paribas Warsaw Open w Warszawie nie mają szczęścia do pogody. W ostatnich dniach dużo padało, dlatego Iga Świątek po wygranym ćwierćfinale nie ma czasu na odpoczynek. Wszystko dlatego, że jeszcze dziś zagra półfinał. Tam zmierzy się z Brytyjką Heather Watson (146. WTA) lub Belgijką Yaniną Wickmayer (109. WTA). Bez względu na rozstrzygnięcie tego meczu, to Iga Świątek będzie faworytką sobotniego półfinału. Spotkanie powinno odbyć się w godzinach wieczornych.