Dobre otwarcie w Stuttgarcie. Iga Świątek w ćwierćfinale

Strona głównaTenisDobre otwarcie w Stuttgarcie. Iga Świątek w ćwierćfinale

Iga Świątek udanie rozpoczęła walkę o obronę tytułu w turnieju rangi WTA 500 w Stuttgarcie. Rozstawiona z jedynką Polka w II rundzie w dwóch setach pokonała Belgijkę Elise Mertens i zameldowała się w najlepszej ósemce. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:4. Ze względu na rozstawienie Iga Świątek w I rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale zagra z Brytyjką Emmą Raducanu lub Czeszką Lindą Noskovą.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek

Turniej Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie to jedna z ulubionych imprez Igi Świątek (1. WTA). Polka triumfowała w tych zawodach w dwóch poprzednich edycjach i teraz ponownie celuje w trofeum. Ze względu na swoje rozstawienie w I rundzie miała wolny los. W II rundzie jej rywalką była Belgijka Elise Mertens (30. WTA). Iga Świątek od początku była stroną wyraźnie lepszą.

Polka przełamała przy pierwszej okazji i szybko wyszła na 3:0. Później dołożyła jeszcze jedno przełamanie i zrobiło się 5:1. Rywalkę stać było na odrobienie części strat, jednak to liderka rankingu WTA cieszyła się z wygranej 6:3 w premierowej partii. Drugi set był bardziej wyrównany. Tym razem na przełamanie Igi Światek szybko odpowiedziała Elise Mertens i był remis. Gra się wyrównała. Decydujący dla losów tego seta był siódmy gem. W nim ponownie Polka odebrała rywalce serwis i zyskała cenną przewagę. Nie oddała jej do samego końca i mecz wygrała 6:3, 6:4, meldując się w ćwierćfinale turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie.

Iga Świątek (Polska, 1) – Elise Mertens (Belgia) 6:3, 6:4

Z kim zagra o półfinał?

Dla Polki to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo w Stuttgarcie. To też dobre wejście w sezon na mączce, który zwieńczy wielkoszlemowy Roland Garros. W nim Iga Świątek chce powalczyć o obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. Zanim do tego dojdzie, czeka ją ćwierćfinał w Porsche Tennis Grand Prix. W nim zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu (303. WTA) lub Czeszką Lindą Noskovą (31. WTA). Bez względu na rywalkę to Iga Świątek będzie faworytką do awansu.