Świetny mecz Hurkacza. Zagra w finale w Marsylii!

Strona głównaTenisŚwietny mecz Hurkacza. Zagra w finale w Marsylii!

Hubert Hurkacz w bardzo dobrym stylu awansował do finału turnieju Open 13 Provence rangi ATP 250 w Marsylii. W półfinale rozstawiony z jedyną Polak pokonał 2:0 Aleksandra Bublika z Kazachstanu. Reprezentant Polski od początku do końca wyglądał bardzo pewnie i rozegrał swój najlepszy mecz od wielu tygodni. W wielkim finale zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Francuzem Benjaminem Bonzim.

Zwycięstwo w dwóch setach

Ze względu na zajmowane miejsce w rankingu ATP oraz historię pojedynków pomiędzy oboma tenisistami, faworytem półfinału był Hubert Hurkacz (11. ATP). W sobotę po raz szósty w karierze mierzył się z Kazachem Aleksandrem Bublikiem (50. ATP) i odniósł swoje piąte zwycięstwo. Początek meczu był bardzo wyrównany, a pierwszy problemy przy swoim podaniu miał Polak. Na szczęście obronił trzy piłki na przełamanie w piątym gemie. Chwilę później sam odebrał serwis rywalowi. Wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca partii. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4

Sporo emocji mieliśmy w drugiej partii. Znów zdecydowanie lepiej na korcie wyglądał Hubert Hurkacz, jednak w dwóch pierwszych gemach serwisowych Bublika nie wykorzystał aż siedmiu breakpointów. Później gra sie wyrównała i o wszystkim zadecydował tie-break. Tego lepiej rozpoczął Hubert Hurkacz, który ostatecznie wygrał 7:4 i całe spotkanie 2:0. Tym samym Polak jako turniejowa jedynka zameldował się w finale turnieju halowego Open 13 Provence w Marsylii.

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:4, 7:6(4)

Finał z reprezentantem Francji

W wielkim finale Hubert Hurkacz zmierzy się z Francuzem Benjaminem Bonzim (60. ATP) i ponownie będzie faworytem. Obaj do tej pory mierzyli się tylko raz i miało to miejsce w 2018 roku w turnieju w Breście. Wówczas w dwóch setach wygrał Polak. Teraz również liczymy na triumf i pierwszy wygrany turniej w tym roku w wykonaniu Huberta Hurkacza. Nie będzie o to łatwo, ponieważ zgromadzeni na trybunach kibice z pewnością będą wspierać swojego ulubieńca. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 26 lutego