STS KOD PROMOCYJNY

European Grand Prix: Ratajski osiąga ćwierćfinał turnieju

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaDartEuropean Grand Prix: Ratajski osiąga ćwierćfinał turnieju

Za Krzysztofem Ratajskim udany weekend. Najlepszy polski darter na zawodach European Grand Prix w Sindelfingen (Niemcy) dotarł do ćwierćfinału, eliminując po drodze dwóch rozstawionych zawodników. W meczu czołowej „ósemki” lepszy od Polaka okazał się póżniejszy zwycięzca całego turnieju, Anglik Rob Cross.

Świetna postawa Polaka

Zawody w Sindelfingen były ósmymi w sezonie z cyklu PDC European Tour. Ratajski zajmuje obecnie 19. miejsce w rankingu najlepszych darterów na świecie, więc tym razem nie był rozstawiony. Zmagania rozpoczynał już od I rundy, gdzie pokonał Anglika Grahama Ushera 6:3.

Prawdziwe wyzwanie czekało na Ratajskiego w 1/16 finału, gdzie przyszło mu zmierzyć się z zamykającym czołową „dziesiątkę” rankingu Belgiem Dimitrim van den Berghem. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, rozpoczęło się od prowadzenia rywala 3:1 w legach, jednak Polak szybko wrócił na swój optymalny poziom i ostatecznie po zaciętej rywalizacji zwyciężył 6:5.

Trzecia wygrana w sezonie z Chisnallem

W 1/8 finału zadanie wydawało się być równie trudne, bo Ratajski miał się zmierzyć z innym wyżej notowanym obecnie darterem, Davem Chisnallem. Polscy kibice optymizm mogli budować na tym, że Polak wygrał dwa poprzednie starcia z Anglikiem w bieżącym sezonie. I rzeczywiście, od początku meczu oglądaliśmy dominację naszego rodaka, w dodatku jego przeciwnik miał sporo pecha, bo kilkukrotnie jego rzutki wypadały z tarczy. Ostatecznie Ratajski zwyciężył pewnie 6:1.

Wygrał z Ratajskim, wygrał cały turniej

W ćwierćfinale na Ratajskiego czekał obecny numer 5 na świecie, Rob Cross. Mecz rozpoczął się świetnie dla Polaka, który szybko przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:1. Niestety, od tego momentu inicjatywę przejął Anglik, który wygrał 5 z 6 kolejnych legów, a cały mecz 6:4. Wygrana z Ratajskim natchnęła Crossa do zwycięstwa w całym turnieju. Angielski darter pokonał w półfinale i finale swoich rodaków, kolejno Rossa Smitha (7:4) i Luke’a Humphriesa (8:6) i sięgnął po końcowy triumf.

Kiedy następne zawody?

W najbliższym czasie uwaga fanów darta będzie nadal skierowana na Niemcy. W dniach 12-13 czerwca w Hildesheim odbędzie się turniej z cyklu Players Championship. Z kolei na przełomie czerwca i lipca (30.06 – 02.07) w Trier przed nami European Darts Matchplay, kolejne zawody zaliczane do PDC European Tour.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...