STS KOD PROMOCYJNY

Polska sztafeta mieszana w składzie Iweta Faron i Witold Skupień na 6 miejscu na igrzyskach paraolimpijskich 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskiePolska sztafeta mieszana w składzie Iweta Faron i Witold Skupień na 6...

W dobrych humorach swój udział w tegorocznych Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie zakończyli Iweta Faron i Witold Skupień. Wystartowali w sztafecie mieszanej w biegach narciarskich, gdzie ukończyli rywalizację na 6. miejscu. To bardzo solidny występ naszych paraolimpijczyków, którzy na trasie ulegli tylko światowej elicie. Po ukończeniu rywalizacji nie kryli swojego zadowolenia. Polacy pobiegli w sztafecie po dwie zmiany, ponieważ zezwala na to regulamin igrzysk. 

Szósta lokata to powód do dumy

Bez dwóch zdań 6. miejsce zajęte przez naszych paraolimpijczyków to powód do dumy. Jako pierwszy na trasę ruszył Witold Skupień, który przekazywał zmianę na 6. miejscu ze stratą 58,5 sekundy do najlepszych. Po nim swój bieg rozpoczęła Iweta Faron, która pobiegła bardzo solidnie i wyprzedziła jedną zawodniczkę. Swoją pierwszą zmianę oddawała ze stratą 1:25.0 do najlepszych. Niestety z czasem nasi zawodnicy słabli, ponieważ w innych sztafetach biegło czterech różnych zawodników. Ostatecznie po trzeciej zmianie byliśmy na 6. miejscu i traciliśmy do najlepszych 2:13.7. Na ostatniej zmianie Iwety Faron widać było, że z przodu toczy się walka o złoty medal. Nasza biegaczka stopniowo traciła coraz więcej i na metę wpadła ze stratą 4:02.9. Na trasie polska sztafeta mieszana wyprzedziła Japończyków i Brazylijczyków. 

Złoto dla Amerykanów

Na zakończenie igrzysk paraolimpijskich w sztafecie mieszanej złote medale zdobyli reprezentanci Stanów Zjednoczonych w składzie: O. Masters, S. Peterson, D. Cnossen i J. Adicoff. Na mecie o 26 sekund wyprzedzili srebrnych medalistów z Chin. W drużynie gospodarzy wystartowali: Y. Shan, C. Wang, P. Zheng i J. Cai. Brązowe medale i trzecie miejsce wywalczyli Kanadyjczycy, którzy do Amerykanów stracili już powyżej minuty. W reprezentacji Kanady pobiegli: E. Young, N. Wilkie, C. Cameron i M. Arendz. Przed Polakami znaleźli się jeszcze reprezentanci Ukrainy i Niemiec. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...