Trudny bój Igi Świątek. Jest awans do 1/8 Indian Wells

Strona głównaTenisTrudny bój Igi Świątek. Jest awans do 1/8 Indian Wells

Iga Świątek stoczyła emocjonujący i ostatecznie zwycięski bój z Kanadyjką Biancą Andreescu. Polka wygrała w dwóch setach i awansowała do 1/8 finału turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Spotkanie było bardzo wyrównane i potrwało ponad dwie godziny. Ostatecznie to liderka rankingu WTA wyszła z niego zwycięsko i pozostaje w grze o obronę tytułu zdobytego przed rokiem. Teraz zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu, która wcześniej wyeliminowała Magdę Linette.

Jedno przełamanie więcej w pierwszym secie

Nieoczekiwanie mecz rozpoczął się od przełamania na korzyść Bianci Andreescu (36. WTA). Na szczęście chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne w wykonaniu Igi Świątek (1. WTA). Później mecz się uspokoił i obie wygrywały swoje serwisy. Dla losów pierwszego seta kluczowe były gemy numer pięć i sześć. Najpierw Polka obroniła trzy breakpointy i utrzymała podanie. Chwilę później Iga Świątek przełamała Andreescu i wyszła na prowadzenie 4:2. Przewagi nie roztrwoniła i pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Polki 6:3.

Bardziej dramatyczny przebieg miał drugi set. Zgodnie z planem zaczęła go Iga Świątek, która z przełamaniem prowadziła 2:0. Wówczas do głosu doszła Kanadyjka. Wygrała ona cztery gemy z rzędu i prowadziła 4:2 z przewagą jednego przełamania. Była na dobrej drodze do wygrania seta. Wtedy znowu losy się odwróciły i dwa przełamania zanotowała Polka, prowadząc 5:4. Do końca meczu oglądaliśmy jeszcze jeden stracony serwis w wykonaniu Igi Świątek, przez co o zwycięstwie decydował tie-break. W nim oglądaliśmy prawdziwy popis liderki światowego rankingu. Polka wygrała 7:1 i całe spotkanie zamknęła w dwóch setach. Trwały one ponad dwie godziny. To drugie zwycięstwo Świątek w historii jej pojedynków z Andreescu.

Iga Świątek (Polska, 1) – Bianca Andreescu (Kanada, 32) 6:3, 7:6(1)

Czas na Raducanu

W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu (17.), która w II rundzie poradziła sobie z Magdą Linette. Faworytką będzie Polka, która do tej pory dwukrotnie mierzyła się z Raducanu i zawsze wygrywała 2:0. Ostatni mecz miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku w Stuttgarcie. Iga Świątek walczy w Indian Wells o obronę tytułu i 1000 punktów rankingowych zdobytych przed rokiem.