Polki pokonały 3:0 Koreanki w ostatnim meczu rundy zasadniczej Ligi Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPolki pokonały 3:0 Koreanki w ostatnim meczu rundy zasadniczej Ligi Narodów

Reprezentantki Polski w siatkówce pokonały 3:0 zawodniczki z Korei Południowej w ostatnim meczu rundy zasadniczej Ligi Narodów 2023. Tym samym przypieczętowały spadek swoich rywalek do Challenger Cup Women. Podopieczne Stefano Lavariniego po zwycięstwie awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. W ostatecznym rozrachunku mogą spaść na drugą pozycję. W ćwierćfinale finałów Ligi Narodów zagrają z Włoszkami lub Niemkami.

Pewne zwycięstwo Polek z Koreą Południową

Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były Polki. We wcześniejszych spotkaniach odniosły dziewięć zwycięstw. Z drugiej strony były Koreanki Południowe, które z kompletem porażek spadały do niższej dywizji Challenger Cup Women. Pierwszy set nieoczekiwanie lepiej rozpoczął się dla niżej notowanych rywalek. Polki popełniały niepotrzebne błędy, a z drugiej strony Koreanki umiejętnie je punktowały. Tym samym zanosiło się na małą niespodziankę. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych. Odrobiły straty i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Set zakończył się 25:23

Dwa kolejne sety to już prawdziwy popis Polek. Przejęły pełną kontrolę nad meczem i nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele. W drugim secie pewnie wygrały 25:18. Następna partia była jeszcze krótsza. Biało-czerwone pewnie wygrały 25:16 i odniosły swoje dziesiąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Dzięki temu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Utrzymają je, jeżeli Amerykanki przegrają z Chinkami. W meczu z Koreankami trener Stefano Lavarini dał zagrać wielu siatkarkom i zrobił prawdziwy przegląd kadry przed turniejem finałowym w Stanach Zjednoczonych.

Polska – Korea 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Polki w ćwierćfinale zagrają z Włoszkami lub Niemkami. Wszystko zależy od rozstrzygnięć w pozostałych meczach ostatniej kolejki. Amerykanki grają z Chinkami. Jeżeli wygrają, to zepchną biało-czerwone na drugie miejsce w tabeli rundy zasadniczej. Wówczas Polki zagrają z siódmą drużyną w klasyfikacji. Obecnie na tej pozycji są Niemki. Jeżeli Włoszki wygrają z Japonkami, to one awansują na siódme miejsce. Wszystko będzie wiadomo w najbliższych godzinach.