Petra Martić nastepną rywalką Igi Świątek na Wimbledonie

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisWimbledonPetra Martić nastepną rywalką Igi Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek już wie, z kim przyjdzie jej się zmierzyć w III rundzie Wimbledonu 2023. Liderkę rankingu WTA czeka mecz z doświadczoną Petrą Martić. Chorwatka jest rozstawiona z numerem 30.

Trudna przeprawa w II rundzie

Petra Martić ma za sobą o wiele trudniejszy mecz od swojej następnej przeciwniczki. Iga Świątek rozbiła Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:0 w niewiele ponad godzinę, tymczasem Chorwatka stoczyła zacięty pojedynek z Francuzką Diane Parry.

Francuzka wyszła zwycięsko z pierwszego seta (6:4), co zwiastowało sporą niespodziankę. Wtedy jednak Martić zaczęła grać na miarę swoich możliwości i wygrała dwa kolejne sety w takich samych rozmiarach (6:3, 6:3).

Kiedy mecz Świątek – Martić?

Obie tenisistki będą miały trochę czasu na odpoczynek. Mecz 1/16 finału między Igą Świątek a Petrą Martić znajdzie się w planie gier na sobotę 8 lipca.

Czy Iga Świątek grała kiedyś z Petrą Martić?

Jak dotąd panie mierzyły się ze sobą dwukrotnie, oba te mecze wygrała Iga bez straty seta. Były to zwycięstwa 6:1, 6:3 w 2021 r. w Indian Wells oraz 6:0, 6:3 w tegorocznym turnieju WTA 1000 w Madrycie. Sobotnie spotkanie będzie jednak pierwszym w historii, w którym obie panie zagrają ze sobą na nawierzchni trawiastej.