Ważna wygrana koszykarek Zagłębia Sosnowiec. Jest szansa na awans

Strona głównaKoszykówkaWażna wygrana koszykarek Zagłębia Sosnowiec. Jest szansa na awans

Koszykarki Zagłębia Sosnowiec po emocjonującym pojedynku pokonały 70:69 Lointek Gernika Bizkaia z Hiszpanii. W ten sposób odniosły swoje pierwsze i jedyne zwycięstwo w grupie D rozgrywek Eurocup. Zwycięstwo o tyle ważne, że może dać im awans do 1/16 finału. Obecnie zespół z Sosnowca zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc w grupie i wiele wskazuje na to, że tą drogą awansuje dalej. Przekonamy się o tym w czwartkowy wieczór.

Trudny bój w Sosnowcu i minimalna wygrana Zagłębia

Zespół Zagłębia Sosnowiec trafił do gruby D Eurocup. Tam rywalizowały tylko trzy drużyny. W pierwszych trzech meczach sosnowiczanki doznały samych porażek. Musiały uznać wyższość Lointek Gernika Bizkaia oraz dwukrotnie BLMA Lattes Montpellier z Francji. Przed ostatnim meczem znajdowały się w trudnym położeniu. Musiały wygrać z Hiszpankami i liczyć na korzystny układ wyników w innych grupach. Pierwszą część tego planu zrealizowały, choć nie było o to łatwo.

Koszykarki prowadzone przez Jorge Aragonesa rozpoczęły mecz bojaźliwie. Widać było, jaką wagę ma to spotkanie. To rywalki grały skuteczniej i stopniowo powiększały swoją przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się 21:16 na korzyść przyjezdnych. W drugiej kwarcie zespół Lointek Gernika Bizkaia jeszcze zwiększył przewagę. Do przerwy Zagłębie Sosnowiec przegrywało 31:38. Kluczowa dla losów tego meczu okazała się druga połowa. W niej gospodynie wyraźnie przyspieszyły i odrobiły straty. Po trzech kwartach prowadziły już 54:53. W czwartej kwarcie w pewnym momencie na tablicy wyników było 68:57. Do końca meczu rywalki jednak nie dawały za wygraną i zmniejszyły straty. Ostatecznie koszykarki Zagłębia Sosnowiec wygrały 70:69 i zachowały szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Najwięcej punktów zdobyły: Zoe Wadoux (20), Martyna Jasiulewicz (17) i Batabe Zempare (15).

MB Zagłębie Sosnowiec – Lointek Gernika Bizkaia 70:69 (16:21, 15:17, 23:15, 16:16)

Co musi się stać, żeby Zagłębie awansowało?

Jedyna wygrana w grupie może okazać się kluczowa. Choć koszykarki Zagłębia Sosnowiec zajęły trzecie miejsce w grupie D, to jednak zachowały szansę na awans do 1/16 finału rozgrywek. Zajmują obecnie piąte miejsce w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc. Wiele wskazuje na to, że znajdą się w pierwszej ósemce tych zespołów i będą grały dalej. Przekonamy się o tym w czwartkowy wieczór.