Przełamanie Śląska Wrocław w Europie

Strona głównaKoszykówkaPrzełamanie Śląska Wrocław w Europie

Ponad 11 miesięcy. Tyle właśnie czekali koszykarze Śląska Wrocław na kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Eurocup. W końcu się udało. Wicemistrzowie Polski przełamali złą passę i wygrali na wyjeździe 80:71 z tureckim Turk Telekom. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Jacka Winnickiego, którzy wyglądali bardzo dobrze. Najlepiej punktującym graczem Śląska ponownie był Jakub Nizioł.

W końcu się doczekali. Zwycięstwo Śląska w Eurocup

Po raz ostatni koszykarze Śląska Wrocław w rozgrywkach Eurocup wygrali dokładnie 21 grudnia 2022 roku. Wówczas przed własną publicznością pokonali włoskie Dolomiti Energia Trento. Od tego czasu minęło ponad 11 miesięcy. W poprzednich meczach Śląsk przegrywał m.in. z: BC Lietkabelis i CB Gran Canaria. Na szczęście wicemistrzowie Polski przełamali fatalną passę w Europie i wywalczyli pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Po 17. porażkach z rzędu udało się wygrać. Koszykarze Śląska Wrocław sprawili niespodziankę i wygrali w Ankarze 80:71 z Turk Telekom

Mecz od początku układał się dobrze dla podopiecznych Jacka Winnickiego. Mecz rozpoczęli od pewnie wygranej pierwszej kwarty 19:7. W drugiej kwarcie utrzymywali bezpieczną przewagę i grali bardzo uważnie. Dzięki temu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 39:29. Po zmianie stron kontynuowali dobrą grę. W pewnym momencie w trzeciej kwarcie różnica wynosiła już 20 punktów. Śląsk prowadził 60:40. Wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. Wówczas gospodarze zmniejszyli straty i przed ostatnią kwartą było już tylko 61:48. Ostatnie 10 minut to wyrównana walka. Gospodarze doszli juz na dwa punkty. Na szczęście świetna końcówka w wykonaniu Hassani Gravetta sprawiła, że Śląsk wygrał 80:71. Koszykarz ten w ostatnich pięciu minutach rzucił 12 punktów. Najwięcej oczek dla Śląska zdobył jednak Jakub Nizioł (25).

Turk Telekom Ankara – WKS Śląsk Wrocław 71:80 (7:19, 22:20, 19:22, 23:19)

Czy pójdą za ciosem?

Kibice Śląska Wrocław zastanawiają się, czy ich ulubieńcy pójdą za ciosem. Po wygranej w Turcji opuścili ostatnie miejsce w grupie B i wyprzedzili Turk Telekom. Obecnie mają bilans 1-8. Za tydzień we Wrocławiu zmierzą się z francuskim JL Bourg-en-Bresse. Zespół ten ma bilans 6-2, a w środę rozegra kolejne spotkanie. Francuzi będą faworytami meczu we Wrocławiu, jednak liczymy na to, że wicemistrzowie Polski 5 grudnia wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i powalczą o sprawienie niespodzianki.